Japonky odhalily, proč mají krásné vlasy. Stojí za tím speciální masáž

Možná jste si všimly, že japonské ženy se často pyšní krásnými dlouhými a lesklými vlasy. Co za tím stojí? Jde jen o dobrou genetiku nebo si střeží nějaké tajemství, které my Evropanky neznáme? Podle všeho jde o speciální masáž založenou na akupunktuře, která jim zajišťuje nádhernou a zdravou hřívu. Toto tajemství vám dnes odhalíme, aby i vaše vlasy mohly být vaší ozdobou.

Tato masáž zejména prospívá ženám nad 40 let, které více bojují s vypadáváním vlasů a prvními šedinami. Tato masáž skvěle prokrvuje pokožku hlavy a přivádí ke kořínkům vlasů potřebné živiny, které zajistí to, aby vlasy i v pokročilejším věku vypadaly zdravě a živě. Masáž ale samozřejmě mohou provádět ženy jakéhokoliv věku, které chtějí podpořit zdraví a růst své kštice.

Japonská masáž pro krásné vlasy

K této regenerační masáži budete potřebovat následující:

  • Dva ručníky
  • Masážní olej nebo vodičku
  • Asi 20 minut volného času

Tato masáž se vždy provádí po koupeli a po umytí vlasů. Prvním krokem je dopřát si relaxační koupel. Vlasy si řádně umyjte šamponem, zbavte je nánosu všech stylingových přípravků a do konečků neváhejte nanést také pečující balzám nebo masku, která povrch vlasů krásně uhladí a ochrání je před třepením.

Po koupeli si vlasy jemně vysušte ručníkem. Dva ručníky poté namočte v horké vodě a lehněte si na záda. Jeden ručník položte pod temeno hlavy a druhý si přiložte na čelo tak, aby kopíroval linii vlasů. Takto vydržte asi 10 minut. Teplo z ručníku prokrví pokožku hlavy a podpoří regeneraci vlasů.

Akupunkturní body podpoří růst vlasů

Poté se pustíte do masáže. Většina bodů na hlavě se nachází v linii uprostřed hlavy a protíná ji od čela až k počátku páteře. V této oblasti tedy pokožku hlavy masírujte. Použít můžete vhodný olejíček nebo bylinnou vodičku, kterou zároveň jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Ideální je například vodička kopřivová nebo březová. Koupíte ji v drogerii nebo si doma můžete snadno připravit vlastní výluh.

Masáž zajistí zdraví pokožky hlavy

Masírujte pokožku hlavy jemnými pohyby po dobu pěti až deseti minut, relaxujte a vychutnávejte si příjemné pocity. Tímto se vám podaří přispět k lepšímu prokrvení pokožky hlavy. To zajistí mimo jiné i to, že se vám vlasy budou méně mastit, budou méně náchylné k tvorbě lupů a podpoří se jejich růst.

Vlasy se stanou zdravějšími, budou krásně hebké, lesklé a plné života. První viditelné výsledky se dostaví asi po měsíci, takže buďte trpěliví a vydržte. Provádějte masáž po každém mytí hlavy. Poté vlasy nechte volně proschnout a nezatěžujte je stylingovými přípravky, ani fénováním. Díky této pauze se vlasy budou moci opět vrátit do dobré kondice a budou i snadnější na úpravu. Už nebudete muset kvalitu vlasů maskovat, ale budete si užívat krásu svých přirozených vlasů.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]