Smícháním několik základních surovin vznikne účinný lék proti silným záchvatům kašle

Fotografie: Freepik

V chladném počasí si člověk ani neodpočinu a už je tady kašel. Nachlazení a chřipka jsou velmi často doprovázeny kašlem, na který ale existuje jednoduchý recept.

Pokud ale příznaky kašle neléčíte od samého začátku, mohou vyústit v zánět průdušek nebo plic. Jestli u nás selhala tradiční léčba a nechcete užívat antibiotika, můžete vyzkoušet domácí recepty, které vás kašle zbaví hned.

Pomoci může pára z horkých brambor, mléko nebo cibule

Sklenice mléka společně s cibulí? Ač se to zdá jako zvláštní recept, patří mezi nejefektivnější, co se týče kašle. Tento přírodní sirup proti kašli totiž odstraní hled a také podráždění. Navíc není o nic horší než farmaceutické výrobky, které zakoupíte v lékárně. Důležité je vypít ho v prvních fázích onemocnění, aby kašli nedal šanci.

Fotografie: Freepik

Mléko a cibule dohromady fungují díky spojení užitečných složek. Fytoncidy, které jsou obsažené v cibuli, mají antivirový účinek a je to nejlepší pomoci pro oslabený imunitní systém. Mléko zklidňuje sliznici hrdla, odstraňuje pocení a zjemňuje suchý kašel. Horké mléko uvolní průdušky, vylučuje hled. Do mléka si můžete přidat med jako podporu vitaminů a minerálů, a máslo.

Existuje hned několik způsobů, jak si léčivý nápoj připravit. Každý z nich je určen pro jiné dávkování a také je používejte podle konkrétních příznaků. Jedním z nich je nápoj na suchý kašel:

  • 1 litr mléka
  • 1 cibule
  • 2 lžíce medu
  • 2 lžíce másla
  • Špetka jedlé sody

Cibuli oloupejte a nakrájejte na čtyři kousky, vařte ve vroucím mléce asi pět minut, společně s máslem a sodou. Poté nechte mléko mírně vychladnout a přidejte med. Pijte po malých dávkách po celý den, neustále se zahřívejte a nezapomeňte si jednu sklenici nechat na večer.

Fotografie: Freepik

Skvělý je recept na silné záchvaty kašle

Na tento recept budete potřebovat 250 ml mléka, 1 velkou cibuli a špetku šalvěje. Cibuli uvařte v šalvějovém mléce, dokud nezměkne. Poté vše rozmixujte v mixéru a výslednou směs pijte po malých dávkách po celý den. Pokud vás kašel trápí hlavně v noci, polovinu celkového objemu vypijte před spaním.

Připravit si můžete také cibulovo-mléčný sirup. Na něj si připravte litr mléka, 10 malých cibulí, jednu celou hlavičku česneku, jednu polévkovou lžíci medu. Česnek si oloupejte a cibuli nakrájejte na kousky. Přidejte do mléka a vařte, dokud není cibule měkká. Mléko nechte vychladnout, přeceďte a přidejte med.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]