Jak si udržet figuru i přes Vánoce?

Čas Vánoc a adventu se kvapem blíží a mnozí z nás se již nemohou dočkat. Jak by také ne, Vánoce jsou svátky klidu, míru a hlavně hojnosti. Právě o té hojnosti bude dnes řeč. Jak během Vánoc nepřibrat na váze?

Dá se vůbec užít si Vánoce se vším, co k nim patří a nepřibrat nějaké to kilo navíc? Potěšíme vás, protože odpověď zní: ano, je to možné. Stačí se jen předem připravit a držet se některých zásad.

Začněte den proteinem

Přestože se všude válí voňavé a chutné cukroví, dejte přednost zdravé snídani. Dejte si k snídani potraviny bohaté na bílkoviny a komplexní sacharidy, tak nastartujete svůj metabolismus a uchráníte se před nutkáním cpát páté přes deváté.

Stres jednoduše vypoťte

K svátkům se váže i chaos, shon a stres. Dopřejte si i v tyto dny čas na protažení těla. Uvidíte, že nejenže vypotíte stres, ale vyčistíte si hlavu. Starosti se vám budou zdát menší a nebudete jim přikládat takovou důležitost. Zkuste to a přesvědčte se sami, že to opravdu funguje. Endorfiny (hormony štěstí) vyplavující se během cvičení dokážou doslova divy. Rozhodně lepší je stres vypotit, než ho zahánět jídlem.

Udělejte si plán dopředu

Dopředu si naplánujte návštěvy a než půjdete, najezte se zdravě. Ne, že byste měli odmítat pohoštění – to není zdvořilé, ale namísto tácku jednohubek a dvaceti cukroví sníte toho jen menší polovinu, a to se počítá! Po takové návštěvě si udělejte procházku a to, co jste snědli, opět vypotíte/vychodíte.

Necpěte se – vyspěte se

Unavený člověk dobíjí energii nejčastěji chutí na sladké. Zákusky, koláčky, vánočky, cukroví. Kombinace pohyb, zdravá strava a dostatek spánku zajistí, že během svátků nepřiberete. A pokud něco málo ano, tak to během ledna zase hned shodíte, jen až co najedete opět na svůj režim.

Obrázek: pixabay.com