Brouka v hlavě v podobě nezvhledných strií odstraní domácí léčba. Pomůže k tomu i aloe vera a cukr

Fotografie: Depositphotos

Strie na těle mohou být strašákem každé ženy. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte podstupovat žádné operace. Postačí vám tyto domácí triky.

Ačkoliv neexistuje žádné dokonalé řešení pro odstranění strií, můžete vyzkoušet některé domácí prostředky, které přirozeně podporují hojení a hydrataci pokožky a vyrovnávají tón pleti. To podle lékařky Cynthie Cobb znamená, že jejich pravidelnou aplikací tyto nevzhledné známky vyblednou a nebudou již tak znatelné. Nejlépe se osvědčil zejména vitamín A, ale pomůže i obyčejný cukr.

Použijte vitamín A či kyselinu hyaluronovou

Vitamin A je běžnou součástí většiny produktů pro péči o pleť a díky jeho aplikaci bude vaše pokožka vypadat hladší a mladistvější. Stačí si tedy zakoupit olejíček na bázi této účinné sloučeniny a tu podle návodu na obalu začít používat, nejlépe každý den. Podobně je tomu také u kyseliny hyaluronové, která účinně hydratuje pokožku a pomáhá ji hojit – často ji taktéž najdete v krémech, pleťových vodách či sérech, přičemž její aplikace na kůži zlepší její pružnost a podpoří tvorbu kolagenu.

Obyčejný cukr

Cukr je oblíbený exfoliátor, který zanechává pokožku hladší, příjemnější na dotek a pomáhá ji lépe regenerovat. Abyste maximálně využili jeho sílu, stačí smíchat půl šálku krystalků s vhodným změkčovadlem, jako je například mandlový olej nebo kokosový olej (po troškách) a směs jemně rozetřít po všech částech těla, kde vás trápí strie. Poté nechte zábal chvíli působit a nakonec jej opláchněte teplou vodou. Metodu byste měli dle webu Healthline opakovat alespoň 2–3krát týdně a veškeré nevzhlednosti budou brzy pryč.

Oblíbená aloe vera

Tato rostlina je dobře známá jako přírodní ošetřovatel pleti a použít ji můžete pro léčbu téměř každého kožního problému. Stačí z čerstvých listů rostliny vyndat dužinu, kterou aplikujte přímo na postižená místa. Poté ji nechte chvíli působit, a jakmile dostatečně zaschne, omyjte ji studenou vodou. Jak uvádíme na webu ZdravéStravování, skvěle si dokáže poradit i s hemeroidy.

dužina aloe vera
Fotografie: Pixabay

Nepřizpůsobivé akné zbytečně ničí sebevědomí. Mezi účinné metody léčby patří i perorální antibiotika

Kokosový olej

Dalším oblíbeným domácím prostředkem pro podporu pokožky je kokosový olej, který pomáhá udržovat její ochrannou bariéru a zmírňuje podráždění. Stejně tak dokáže odstranit některé kožní známky, jako jsou právě strie – jednoduše jej natřete přímo na postižené místo a nechte působit klidně po celý den i noc. Je ovšem důležité zmínit, že se nejedná o tak účinnou metodu, jako ty uvedené výše. Pro zvýšení jeho účinku jej například smíchejte s medem, který taktéž podporuje pokožku.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]