Růžová himálajská sůl

Růžová himálajská sůl je bohatá na obsah minerálů: draslík, železo, vápník, hořčík, mangan, zinek a jód. Název této soli není náhodný a je pojmenována podle svého původu. Hodí se pro každodenní využití v kuchyni a neobsahuje žádné chemické či umělé příměsi. Tato sůl z přírodních zdrojů je bohatá na esenciální minerály, které jsou snadno vstřebatelné lidskými buňkami. A to zejména proto, že se jedná o sůl krystalickou nikoliv kamennou. Krystaly se utvářely po miliony let velkým tlakem na sobě ležících hornin, tudíž jsou minerály a částečky této soli malé a pro lidské buňky lépe vstřebatelné.

Nejstarší přírodní zdroje

Krystalická sůl Cereus je těžena z nejstarších přírodních zdrojů na zemi z jihozápadních fosilii Himalájí. Sůl je stará 250 milionů let a je jedinečně čistá. Těžena je ručně a suší se na sluníčku. Pro účel stolní soli se využívá jen ta nejlepší kvalita – jde zhruba o 10% vytěžené soli. Himálajská sůl je pravidelně podrobována analýzám a tak máte jistotu, že se vám dostane skutečně jen to nejlepší: Sůl nad zlato! Vysoké biochemické hodnoty této soli jsou zajištěny obrovským množstvím čistých krystalů. Tato sůl se právem řadí mezi nejvzácnější stolní soli. Himálajská sůl se hodí v kuchyni na přípravu teplých i studených pokrmů. Jde o jednu z mála přírodních surovin, která zůstává čistá, neporušená a stabilní.

Zdraví prospěšné účinky

Podporuje zdravou hladinu cukru v krvi, podílí se na zdravých nosních dutinách, upravuje spánek, zesiluje kosti, zlepšuje tělesné libido, posiluje imunitu, odstraňuje překyselení, stabilizuje srdeční tep a mnoho dalších zdraví prospěšných účinků. Růžová sůl je rovněž skvělým prostředkem proti alergiím a astmatu. Má jedinečnou schopnost uvolnit sekrety z plic a zastavovat nadměrnou vodnatou sekreci z nosu. Užívat jí lze také pro léčebné účely. Působí totiž jako přírodní antihistaminikum. Doporučuje se vypít během dne 2-3 sklenice vody s malým přídavkem růžové soli. Při léčebném využití se řiďte vždy pokyny svého těla. Někdo potřebuje soli více a jiný méně. Jestliže míváte chuť na něco slaného, může to značit, že vám chybí stopové minerály.

Obrázek: www.ebay.co.uk