Recept na kuřecí bábovku

Bábovku máme většinou spojenou s víkendovou snídaní nebo sladkou laskominou ke kávě. Ne každý si však potrpí jen na sladkostech, a proto může taková změna přijít vhod. Kuřecí bábovka v pohodě nahradí i kuřecí roládu, která je na výrobu mnohem pracnější. Kuřecí maso společně s libovolnou náplní jen vložíte do formy na bábovku a upečete.

Základ vždy tvoří kuřecí prsa, uzenina, vejce, sýr pokud máte rádi, tak přidejte bylinky, sůl a pepř. Avšak fantazii se meze nekladou, kdo rád exotiku může přidat i nakrájený ananas či pomeranče. My si dnes představíme základní ingredience, ale klidně si recept můžete upravit podle své chuti.

Postup na kuřecí bábovku

  • Formu na bábovku nebo srnčí hřbet si vysteleme pečícím papírem, ale v případě silikonové formy tato nutnost odpadá. Lehce si naklepe a rozkrájíme na filetky kuřecí prsíčka, která okořeníme. Ty pokládáme do formy jako první a následně přidáváme slaninu, klobásku a strouhaný sýr.
  • Celý postup opakujeme a vždy nezapomínáme jednotlivé vrstvy solit, pepřit a přidávat bylinky, koření a trochu rozkvedlaného vejce. Výborně bábovku oživí a ochutí jemně sekaná petrželka. Poslední vrstvu bude tvořit maso a nalijeme zbytek vajec.
  • Bábovku vložíme do trouby a pečeme zhruba hodinu, podle toho, jaký jsme zvolili stupeň. Lépe je na začátku péci pozvolna a za půl hodiny teplotu přidat na 250 °C. Hodina by měla bohatě stačit k tomu, aby maso nebylo syrové. Případně můžete dobu o něco protáhnout.
  • Hotovou bábovku vyklepneme na talíř a klidně ještě nyní můžete dochutit sekanými bylinkami či nějakou zeleninou. Při krájení bábovky se v řezu ukáže mozaika podle toho, jak jste ingredience skládali. Nic se však nestane, když vše smícháte v míse a vložíte už jen do formy. Skládání ingrediencí postupně má spíš jen estetický důvod. Chuťově bude bábovka úplně stejná i když to tam vložíte rovnou smíchané z misky.

Obrázek: cakechooser.com