Ptali jste se, jak nejrychleji usnout. Tento domácí sirup ze 3 ingrediencí efektivně pomáhá

Fotografie: Depositphotos

Spánek je důležitá součást života, a proto byste na něj měli vždy dbát. Pokud vám nejde usnout, můžete před ulehnutím do postele vypít tento jedinečný nápoj.

Nespavost je poměrně častý, avšak velmi nebezpečný problém, který může mít zásadní vliv na vaše zdraví – je například spojována s nižším IQ, zhoršenými mozkovými funkcemi a také vyšším rizikem vzniku srdečního onemocnění. Pokud tedy trápí i vás, rozhodně byste to neměli přehlížet – pomoci vám dokáže poměrně snadno tento jedinečný lék, který stačí vypít před ulehnutím do postele, říká doktor Nick Villalobos.

Metoda 4-7-8

Ještě než se vrhnete do konzumace nápoje pro lepší spánek, můžete před spaním vyzkoušet metodu 4-7-8. Ta pomáhá velmi účinně zrelaxovat tělo, a to za pomoci pouze vašeho dechu:

  • Dýchejte jemně nosem po dobu 4 sekund.
  • Zadržte dech na 7 sekund.
  • Poté po dobu 8 sekund vydechujte ústy.

Jedná se o jednoduché dechové cvičení, které zpomalí vaši srdeční frekvenci a uvolní vás, takže nebudete přemýšlet nad zbytečnostmi a budete připraveni usnout. Aby bylo co nejefektivnější, opakujte ho alespoň třikrát. Skvěle se tato metoda také hodí během dne, zejména pokud vás přepadla nestabilní nálada a přílišný stres – sami neurologové říkají, že když se soustředíte na svůj dech, stres na centrální nervový systém se sníží a frustrace a úzkost zmizí.

Nápoj pro lepší spánek

Obzvláště účinně vám však s lepším spánkem dokáže pomoci tato jednoduchá směs ze tří ingrediencí. Ještě než ulehnete do postele, jednoduše ji v klidu vypijte – během několika minut pocítíte příjemnou úlevu a ospalost. K přípravě budete potřebovat:

  • 1/4 čajové lžičky organického medu,
  • 1/8 čajové lžičky mořské soli,
  • 1 polévkovou lžíci kokosového oleje.

Na neustálou únavu nepomáhá jen káva. Změny v životosprávě mají dlouhodobější efekt

tuhý kokosový olej ve skleničce
Fotografie: Pexels

Všechny ingredience jednoduše smíchejte a zalijte hrnkem teplé vody. Poté je pořádně promíchejte a vypijte.

Nedostatek spánku snižuje IQ

Mnozí lidé si neuvědomují, že nedostatek spánku a chronická nespavost se mohou výrazně odrazit na IQ – to může s postupem let klesnou až o 5 až 8 bodů. Stejně tak v případě tohoto problému dochází ke zvýšení rizika vzniku srdečních a neurologických onemocnění, jako je například Alzheimerova choroba nebo infarkt myokardu. Situaci může ještě více zhoršovat konzumace kofeinu a alkoholu před spaním, dlouhé koukání do modrého světla počítače a noční jídlo.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]