Okamžitou úlevu od bolestivé artritidy přinesou správně zvolené přírodní prostředky

Fotografie: Depositphotos

Příznaky artritidy lze zmírnit i bez použití chemických léků. Toto jsou ty nejlepší přírodní prostředky, které k tomu budete potřebovat.

Pokud se již nějakou dobu potýkáte s artritidou, ale léky, které pravidelně užíváte, pro vás již nejsou dostačující nebo vůbec nezabírají, možná byste se měli zeptat svého lékaře, zda můžete vyzkoušet možnosti alternativní léčby pomocí přírodních prostředků. Některé z nich totiž přináší účinků pro naše zdraví řadu blahodárných, které vám pomohou s tímto nepříjemným onemocněním zatočit, říká lékařka Nayana Ambardekar.

Nezapomeňte dodržovat zdravé návyky

Většina lékařů doporučuje svým pacientům s artritidou užívat předepsané léky, které však ne v každém případě fungují tak účinně, jak by měli. Není proto divu, že se čím dál více lidí s tímto problémem uchyluje k domácí léčbě pomocí některých přírodních prostředků. Pokud chcete tuto alternativu vyzkoušet i vy, měli byste vědět, že je zapotřebí dodržovat určitá pravidla, aby byla léčba co nejvíce úspěšná, a to:

  • volte fyzické aktivity, které jsou vhodné pro váš zdravotní stav a nijak vám neublíží
  • udržujte zdravou váhu, protože přebytečná kila mohou zatěžovat vaše klouby
  • jezte vyváženou stravu, ze které získáte všechny důležité živiny a vitamíny
  • ujistěte se u svého lékaře, že je pro vás tato léčba vhodná

Níže se můžete seznámit s těmi nejlepšími přírodními prostředky, které účinně zmírňují účinky artritidy. Užívat je můžete například ve formě bylinného čaje, a to minimálně dvakrát až třikrát denně a po dobu alespoň třech měsíců.

Kořen rostliny Sarsaparilla

Rostlina Sarsaparilla je vynikající přírodní prostředek, který má díky svému obsahu saponinů močopudné vlastnosti a pomáhá při léčbě s artritidou. Měli byste si však zapamatovat, že konzumovat lze pouze její kořen, protože její plody (malé červené kuličky) jsou jedovaté. Pozornost věnujte také dávkování čaje nebo jakéhokoli jiného přípravku z této rostliny, neboť její přílišné množství může způsobit nevolnost a potíže s játry.

Kvalitní zelený čaj

Zelený čaj obsahuje bohaté množství antioxidantů a falvonoidů, díky kterým pomáhá v boji nejen proti bakteriálním a virovým onemocněním, ale také artritidě – jeho každodenní konzumace dokonce zabraňuje vzniku tohoto degenerativního onemocnění. Pokud chcete zelený čaj začít pít, měli byste jej zakoupit v bylinkářství, kde bude jistě kvalitně zpracovaný a prodavač nebo prodavačka vám určitě poradí, jak si jej nejlépe připravit.

Blahodárná kurkuma

Kurkuma disponuje antioxidačními, protirakovinnými, antidepresivními a protizánětlivými vlastnostmi, díky kterým je její každodenní konzumace ideálním pomocníkem v boji proti artritidě a jiným druhům bolesti kloubů. Užívat ji můžete ve formě koření, kterého vám postačí jedna čajová lžička denně. Dejte si však pozor, pokud se kurkumu rozhodnete přidat do pokrmu, může jej zbarvit do žluta. Její konzumace je navíc absolutně vyloučena pro lidi s obstrukcí žlučových cest.

Fotografie: Pixabay

Přeslička rolní

Přeslička rolní je další skvělá rostlina, která díky svému obsahu draslíku a hořčíku účinně pomáhá s léčbou artritidy. Její diuretické vlastnosti bojují s přebytečnou tekutinou způsobenou zánětem, umožňuji remineralizaci kostí, léčbu revmatismu a artrózy a urychlují hojení zlomenin. Odvar z této rostliny není vhodný pro děti, těhotné ženy a lidi s ledvinovými nebo srdečními problémy.

Zdroj: Healthline, WebMD

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]