Procvičování mozku nepodceňujte. Tyto aktivity mu prospívají

Chcete být stále vitální po duševní stránce? Pokud ano, rozhodně se neobejdete bez procvičování mozku. Jak se za pár chvil dozvíte, je to jednoduché. Máme pro vás připraveny hned 4 zajímavé aktivity, které vás nebudou nudit a také díky nim prospějete tomu nejdůležitějšímu orgánu.

Cvičte

I když se to zdá zvláštní, fyzická aktivita skutečně dokáže výrazně prospět vašemu mozku. Jde o takzvané nepřímé procvičování mozku. Tím že cvičíte si můžete výrazně uklidnit mysl, vyčistit hlavu a ta bude moci mnohem lépe získávat a také zpracovávat nové myšlenky. Nejlepším pohybem je například běh, plavání, ale i jízda na kole. Tedy něco, co lze dělat pravidelně i dlouhodobě.

Mějte zálibu

Druhá rada na procvičování mozku je spojena s tím, že byste měli mít zálibu. Tedy určitého koníčka, který by měl být, pokud možno kreativní. Někdo se může učit cizí jazyky, jiný malovat, další lepit modely. Je jedno, co zvolíte, ale ideální bude, pokud se této aktivitě budete věnovat minimálně několik hodin týdně. Takto aktivujete mnoho buněk v mozku, které tak výrazně stimulují jeho činnost. U uměleckých aktivit navíc dochází k ještě zajímavější stimulaci.

Jezte zdravé jídlo

Mnoho lidí si myslí, že jídlo nemá na mozek vliv. To je ale velký omyl. Je orgán jako každý jiný, a i ten potřebuje mnoho důležitých látek. Jaké to jsou? Hlavně se jedná o omega-3 mastné kyseliny. Ty sice můžete koupit ve formě doplňků stravy, ale lepší je využít cestu přírodní. A jaké potraviny budou v tomto směru ty nejlepší? Rozhodně nezapomínejte na ořechy, dále na vejce, ale i ryby. Stejně tak mozku můžete prospět i kvalitní čokoládou, jablky, nebo šálkem kávy.

Odpočívejte

Zatímco tělo je dobré dopřát fyzickou aktivitu, mozku je dobré dopřát klid. Někomu může stačit lehnout si a zapnout si hudbu. Jiný bude potřebovat různé metody a techniky na uklidnění. A to včetně meditace. Mnohdy vám postačí pár minut denně a pro svůj mozek uděláte mnohem více, než sami čekáte. Zkuste to.


Řekněte ostatním, co si myslíte