Konzumujte česnek každý den a sledujte jeho blahodárné účinky na organismus. Vaše tělo bude konečně spokojené

Fotografie: Freepik

Česnek je zelenina, která je oblíbená kvůli své chuti. Ale nejen kvůli ní byste ho měli konzumovat každý den. Je také prospěšný pro vaše zdraví, říká lékařka Natalie Butler.

Někteří lidé přidávají česnek do každého slaného jídla, nebo dokonce jedí česnek jen tak, za syrova. Je to velice oblíbená a chutná zelenina, která je hodně prospěšná pro vaše zdraví. Z určitých důvodů byste měli česnek konzumovat každý den. My vám dnes povíme, které důvody to jsou.

Kvůli zdravým zubům

Česnek funguje jako vynikající alternativa při léčbě zanícených dásní. Má také antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti. Sice se říká, že po česneku bývá opravdu zapáchající dech, ale pokud nemáte nějak důležitou schůzku, neměli byste se ho bát.

Fotografie: Unsplash

Pro lepší sportovní výkony

Přidávejte do svých jídel více česneku, protože česnekový olej posiluje srdce. Dokonce i staří Řekové předepisovali česnek olympijským sportovcům a lidem, kteří vynakládali velké fyzické úsilí.

Fotografie: Unsplash

Díky česneku budete atraktivnější

Možná se to zdá jako naprostá hloupost, ale faktem je, že zápach vašeho těla je silně ovlivněn tím, která jídla jíte, a právě česnek pomáhá udržovat příjemnou vůni, jež z těla vychází. Studie prokázala, že vliv česneku na tělesný pach je převážně pozitivní.

Čerstvý česnek je skvělý pro imunitní systém

Už dlouhou dobu je známo, že zelenina působí proti bakteriím, virům a plísním. Pokud ale chcete posílit váš imunitní systém, musíte do svého jídelníčku zařadit syrový česnek. Na tu chuť si po pár dnech zvyknete, nebojte.

Fotografie: Unsplash

Je dobrý na vysoký krevní tlak

Česnek je jednou z potravin, které snižují hladinu cholesterolu v těle. Několik studií ukázalo, že konzumace česneku může hladinu cholesterolu snižovat dlouhodobě. Samozřejmě je dobré vždy navštívit lékaře, pokud máte vysoký krevní tlak dlouhodobě.

Zdroj: MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]