Rozpoznejte příznaky, které ukazují na to, že vaše játra jsou plná toxinů. Mohou vám zachránit život

Fotografie: Depositphotos

Správná funkce jater je zásadní pro vaše celkové zdraví a pohodu. Naopak špatná funkce jater se může projevovat různými příznaky, které mohou být nebezpečné, říká lékař Saurabh Sethi.

Špatná funkce jater může způsobit různá srdeční onemocnění, jako je ateroskleróza, vysoký krevní tlak, infarkty a mrtvice. Pokud játra nefungují správně, začne docházet k přibývání na váze a začne se objevovat nafouklé břicho. Játra jsou v lidském těle odpovědná za opravdu hodně věcí. Udělejte něco pro to, aby byla opět zdravá.

Známky nesprávné funkce jater

Jednou z nejčastějších známek je takzvaná „mozková mlha“. Její příznaky bývají neschopnost soustředit se, problémy s pamětí nebo pomalé odpovědi. Další známkou je chronická únava. Ta se pozná tak, že jste neustále unavení a nepomáhá nic, ani se pořádně prospat.

Fotografie: Unsplash

Následující příznaky jsou také docela časté. Zdravá játra produkují protilátky, které hledají a odstraňují alergeny v játrech. Nezdravá játra místo toho, aby tyto alergeny odstranila, je naopak ukládají. Mozek tím pádem zahájí obranný mechanismus, což se projevuje bolestmi hlavy, svěděním nebo podrážděním kůže.

Zvýšená teplota je také známkou

Teplo, které je přenášeno po celém těle, vede k pocení, protože se tělo snaží regulovat teplotu a ochladit se. Nadměrné pocení zase vede k nepříjemnému zápachu. Je to vlastně takový nekonečný kolotoč.

Fotografie: Unsplash

Co můžete udělat

V prvé řadě je důležité jíst vyvážené a výživné jídlo. Moc se o tomto bodu nemluví, ale dieta má velký vliv na zdraví jater. Snažte se do vaší stravy zařadit velké množství vlákniny, kvalitní bílkoviny, zdravé tuky a celozrnné produkty.

Fotografie: Unsplash

Dokonce i malé množství alkoholu může způsobit značné poškození jater. V pokročilých stádiích pak dochází k otoku jater, což je stav, který může být dokonce i smrtelný. Je třeba také zjistit, jaké léky musíte užívat.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]