Kamarádka mi poradila, jak se zbavím vbočeného palce. Přinesla mi přírodní léčivo

Fotografie: Parkov~enwiki / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Vbočený palec je velmi nepříjemným problémem, který vám svou bolestí dokáže snadno narušit každodenní život. Zbavit se ho můžete zcela přirozeně.

Pokud se vám vytvořil vbočený palec, raději zakročte co nejdříve, aby se problém časem nezhoršil. Naštěstí na to však můžete jít zcela přirozenými způsoby, a to použitím přírodních prostředků, jako je kurkuma, levandule nebo heřmánek. Tyto bylinky účinně pomáhají snižovat bolest a otoky, přičemž podporují regeneraci postižené části těla. Stačí je správně použít a budete se cítit lépe, říká doktorka Elaine K. Luo.

Použijte heřmánek

Heřmánek je léčivá rostlina, která si získala oblibu zejména pro své protizánětlivé a zklidňující vlastnosti. Pokud vás tedy trápí vbočený palec, stačí si z ní připravit léčivou koupel (nejlépe s použitím koncentrovaného heřmánkové čaje) a namáčet si v ní nohy po dobu 20–30 minut. Pro získání co nejlepších účinků je vhodné provádět tuto proceduru každý večer před spaním – účinek navíc zlepšíte tím, že po koupeli budete postižené místo masírovat esenciálním olejem.

Kurkuma a její léčivá síla

Kurkuma je superpotravina, která vyniká řadou léčivých vlastností a pomáhá léčit nespočet zdravotních problémů – aplikovat ji přitom můžete lokálně, nebo ji stačí zařadit do svého jídelníčku. V případě jejího zevního použití ji smíchejte se zdravými tuky, například olivovým olejem, a následně ji vmasírujte na postižené místo – to provádějte každý den a nepříjemné příznaky budou brzy pryč. Skvěle také pomůže, pokud ji zařadíte do svého jídelníčku.

Aromatická levandule

Levandule je jedním z nejběžnějších přírodních prostředků, které vám díky svým léčivým vlastnostem pomohou ulevit od mnoha poruch. Obzvláště účinně se osvědčila v boji proti vbočenému palci – stačí smíchat esenciální olej z této rostliny s nosným olejem (olivový nebo kokosový olej) a následně směsí masírovat postižené místo. Tímto způsobem navíc uvolníte celé tělo a bude se vám lépe spát.

Kuří oka a otlaky na chodidlech mohou značně otrávit život. Zbavte se jich jednou provždy snadno a rychle

levandulový olej
Fotografie: Freepik

Měsíček lékařský

V boji proti vbočenému palci se také skvěle osvědčil měsíček lékařský, který je základem mnoha pleťových vod na rány, záněty, řezné rány, kousnutí od hmyzu atd. Jakmile ho aplikujete na postižené místo, zmírníte tím zánět, podpoříte v dané oblasti dobrý krevní oběh a zabráníte zhoršení příznaků. Nejlépe vám tato rostlina pomůže ve formě přírodního esenciálního oleje, který stačí nanést a vmasírovat přímo do palce.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]