Přírodní léky na zákeřnou artritidu, díky kterým se budete cítit, jako by vás toto onemocnění minulo obloukem

Fotografie: Depositphotos

Chcete-li pohyb bez bolesti, zkuste přírodní léčbu artritidy a zánětu kloubů. Nic vás nestojí, přesto vám přinesou kýženou úlevu od bolestivých stavů bez užívání chemie.

Přirozený a hladký pohyb bez bolesti závisí na zdraví vašich kostí a kloubů. Jakmile tyto složky nefungují nebo jsou zraněny či je napadla nějaká zákeřná nemoc, jako například artritida nebo zánět, pohyb je omezený a tím i každodenní fungování. Na všechno však existují léky, jak ty umělé, tak ty přírodní, říká lékařka Brenda B. Spriggs.

Chůze je nejjednodušším cvičením

Pravidelné cvičení, i když je to jen chůze, pomůže posílit svaly. Budete se cítit lépe a budete pohyblivější. Stejně tak snižuje únavu a brání rozvoji dalších onemocnění, jako je osteoporóza. Pokud chcete dělat víc než jen chodit, požádejte odborníka, aby vám připravil cvičební plán, který odpovídá vaší fyzické kondici.

Teplé a studené obklady

Léčba chladem a teplem je velmi užitečná pro léčbu všech typů bolesti, která se vyskytuje při zánětu. Proto se velmi doporučuje při zánětech kloubů a otocích. V důsledku toho chlad rychle pomáhá snížit otoky, zatímco teplo vám pomáhá uvolnit nervy a tišit bolest. Pro tepelnou terapii použijte vyhřívací podložku pro ledovou zase studené obklady. Střídejte 3 minuty zahřívání s 1 minutou chladu po dobu 10-20 minut.

Fotografie: Pexels

Kurkuma nabízí protizánětlivé vlastnosti

Kurkuma obsahuje účinnou látku zvanou kurkumin, která má vynikající protizánětlivé vlastnosti. Kurkumu můžeme přidávat do jídel, užívat v kapslích nebo si vyrobit zlaté mléko. Pokud zvolíte poslední možnost, jednoduše ohřejte 1 litr jakéhokoli rostlinného mléka s 1 polévkovou lžící kurkumy, špetkou pepře a dalším kořením dle vašeho výběru. Nechte vylouhovat a vychladnout. Uchovávejte v lednici a podávejte teplé s trochou másla nebo kokosového oleje po celý den.

Jablečný ocet snižuje zánět i bolest

Jablečný ocet je bohatý na minerály, jako je draslík, hořčík a fosfor. Díky tomu pomáhá snižovat záněty a bolesti při onemocněních kloubů. Smíchejte lžíci jablečného octa se lžičkou medu ve sklenici teplé vody. Užívejte jednou denně, nejlépe na prázdný žaludek. Bolestivá místa můžete potřít i jablečným octem.

Zdroj: Healthline