Příčiny nepříjemného cukání očního víčka a možnosti řešení tohoto problému

Už se vám možná někdy stalo, že vám z ničeho nic začalo cukat oční víčko. Nebolí to, ale je to nepříjemné. Většinou nejde o nic vážného, ale na druhou stranu vyplatí se věnovat tomuto problému pozornost. Vlastně vás může vaše tělo upozorňovat na některé nedostatky. Může jít o únavu, nedostatek spánku, chybějící vitamín či minerál, přetažení nebo nadmíru kofeinu. Pojďme se společně podívat na možné příčiny.

Stres a únava

Spasmus (cukání víčka) může mít řadu příčin. Patří zde i únava a stres. Přemýšlejte tedy nad tím, zda se vám dostává dostatek kvalitního spánku, zda neprocházíte nějakým těžkým obdobím, kdy by spouštěčem mohl být právě stres.

Doplňte hořčík

Pokud se cítíte poměrně svěží a energie vám nechybí, stres nemáte, spíte dobře, pak se zaměřte na to, zda máte dostatek hořčíku. Tento minerál je důležitý pro správnou činnost nervů a svalů, stavbu kostí, zubů a působí i jako prevence infarktu. Navíc u žen mírní PMS.

Doplňte vitamín B

Častým viníkem může být nedostatek vitamínu B. Tato skupina vitamínů mimo to zajišťuje, aby se lépe vstřebával hořčík. Skupina vitamínů B ovlivňuje správnou funkci nervové soustavy a mozku. Nedostatek B1 zapříčiňuje depresi, podrážděnost. Nedostatek B6 vede zase k únavě a nervozitě.

Omezte kofein

Nadměrný příjem kofeinu z kávy, limonád obsahující kofein, může být příčinou cukání nervových zakončení v očních víčkách. Pokud jste si vědomi toho, že vám dva šálky kávy denně nestačí nebo, že pijete ještě i jiné „nakopávací“ nápoje, může být problém s cukáním víčka právě kofein.

Kdy končí legrace

Pokud váš problém přetrvává, obraťte se na odborníka. Problém může být ještě i někde jinde. Může se jednat o suchost víček, cizí předmět v oku nebo závažnější onemocnění, jako je roztroušená skleróza či Tourreteův syndrom.

Fotografie: Freepik, Pixabay