Neočekávaná využití ústní vody, o kterých ví jen málokdo. Díky svým silným vlastnostem vyřeší řadu problémů

Fotografie: Depositphotos

Přestože si většina lidí spojuje ústní vodu spíše se zubní hygienou, lze tento prostředek využít mnoha dalšími způsoby. Toto jsou ty nejlepší z nich.

Ústní voda se stala jedním z nejvíce oblíbených produktů, co se týče zubní hygieny a zdraví dutiny ústní. Její přínosy jsou v tomto směru opravdu nesčetné a není proto divu, že se lidé po jejím použití cítí zvláště svěží a mnohem více očištění. Tento přípravek však dokáže díky svým silným vlastnostem například také zahojit veškeré rány nebo dokonce odstranit plísně na nohách, a proto se níže můžete seznámit se 7 překvapivými přínosy ústní vody, o kterých ví opravdu jen málokdo. Prozradila je lékařka Jo Herzog.

1) Pomáhá léčit plísně

Ústní voda je skvělý prostředek, který vám pomůže zbavit se plísní v oblastech, jako jsou nehty a chodidla. Abyste ji v takovém případě mohli použít pro svůj prospěch, stačí ji smíchat v poměru 1:1 s octem a roztok následně dvakrát až třikrát nanášet tamponem na postižená místa. Výsledky budou znatelné již po prvním použitím.

2) Prevence tvorby lupů

Ústní voda vám také dokáže velmi účinně pomoci předcházet tvorbě lupů – tento účinek přináší opět díky svým protiplísňovým vlastnostem. Tekutinu stačí nanést na pokožku hlavy až ke kořínkům vlasů, poté ji nechat alespoň deset minut působit a následně umýt obvyklým způsobem.

3) Skvělý dezinfekční prostředek

Ústní voda je také vynikajícím antiseptikem (dezinfekčním prostředkem). To znamená, že pokud zrovna po ruce nemáte dezinfekci, pomůže vám například urychlit hojení propíchnutých uší, zanícených třísek nebo jakýchkoliv menších a bolavých ran.

4) Úleva od komářích štípanců

Komáří štípance dokáží být velmi nepříjemné. Namísto však toho, abyste je neustále škrábali, na ně raději naneste trošku ústní vody, která je díky svým antiseptickým vlastnostem dokáže velmi účinně zmírnit.

5) Pomáhá eliminovat zápach

Asi nejzásadnějším přínosem ústní vody je její schopnost eliminovat zápach z úst. Věděli jste však, že si poradí také s řadou dalších pachů? Jde především o všudypřítomné pachy, které zůstaly v kuchyni po přípravě cibule, česneku nebo také ryb.

Fotografie: Pixabay

6) Zabraňuje tvorbě modřin

Kromě hojení ran můžete pomocí ústní vody také rychleji odstranit modřiny, nebo dokonce zamezit jejich výskytu. Jednoduše ji stačí nanést na místo, kde se vám tato nevzhledná skvrna objevila, nebo na místo, kde si myslíte, že by se vám mohla udělat.

7) Prevence výskytu vší

Díky obsahu mentolu je ústní voda také vynikajícím prostředkem, který vás ochrání před výskytem vší. Tito otravní vetřelci zápach mentolu nemohou vystát, a proto můžete jejím nanášením do vlasů získat před nimi dostatečnou ochranu. Dejte si však pozor, samotná ústní voda vši nedokáže odstranit.

Zdroj: FamilySavvy

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]