Pravidelná konzumace kiwi podporuje trávení, zdravý krevní tlak a silné srdce

Kiwi je pro nás sice již dobře známým ovocem, ale stále jej nepovažujeme za něco, co bychom konzumovali každý den. Je to ale ve skutečnosti trochu škoda, jelikož již staří Číňané velmi dobře věděli, že kiwi je nejen chutné, ale také velmi zdravé a má mnoho léčebných benefitů.

Zralé kiwi má velmi sladkou chuť a šťavnatou strukturu a obsahuje mnoho užitečných živin: 100 g kiwi má 61 kcal a obsahuje mimo jiné asi 1,15 g proteinu, 15 g uhlohydrátů, 0,52 g tuku a 3 g vlákniny.

Zdravý krevní tlak a silné srdce

Kiwi je bohaté na draslík, který hraje důležitou roli při regulaci krevního tlaku a srdečních funkcí. Pravidelná konzumace tohoto chutného exotického ovoce pomáhá udržovat vaše srdce a cévy v perfektní kondici.

Má antioxidační účinky a spoustu vitamínů

Kiwi je mimořádně bohaté na vitamíny A, C a E, které zároveň působí antioxidačně. To znamená, že zbavují tělo volných radikálů a pomáhají mu očisťovat se od nahromaděných nečistot.

Podporuje trávení

Tím, že má kiwi mnoho vlákniny, může se pochlubit také tím, že příznivě působí na trávicí procesy. Pomáhá udržovat naše střeva zdravá tak, aby mohla dobře fungovat.

Díky kiwi získáte ostrý zrak

Lutein a zeaxantin, tyto látky se přirozeně nacházejí v lidském oku a jsou odpovědné za jeho zdraví, ale vyskytují se také v kiwi. Podle posledních výzkumů stačí jedno kiwi denně, aby se váš zrak stabilizoval a nedocházelo ke zhoršování vrozených očních vad.

V těhotenství je to nutnost

Kiwi má velmi příznivý vliv na vývoj plodu v děloze matky. Pokud jste tedy v očekávání, je dobrý nápad zásobit se tímto ovocem a dopřát si jej klidně i každý den. Je bohaté na vitaminy skupiny B, které podporují přirozený a správný vývoj plodu.


Řekněte ostatním, co si myslíte