Pravidelná konzumace banánů dokáže vyřešit problémy se zácpou i kocovinou. Přírodní pomocník, jehož sílu skoro nikdo nezná

Fotografie: Depositphotos

Banány kromě lahodné chuti nabízejí i spoustu zdravotních výhod. Jsou skvělou prevencí srdečního infarktu a mrtvice, zároveň dodají potřebnou energii.

Pokud máte rádi banány, je to pro vaše tělo jedině dobře. Dokážou mu totiž přinést spoustu dobrého. Konzumace banánů má blahodárný dopad i na vaše duševní zdraví. Jsou bohaté na mnoho živin, proto je vždy mějte doma. V ovocné míse by rozhodně neměly chybět, říká lékařka Kim Rose-Francis.

Zdravotní výhody konzumace banánů

Pokud chcete mít dostatek draslíku v těle, po každém jídle si dopřejte 1 banán. Ovšem to není zdaleka všechno. Podle britských a italských vědců konzumace banánu po jídle snižuje riziko krevní sraženiny v mozku o 21 %, proto jsou skvělou prevencí infarktu a mrtvice. Žluté ovoce je bohaté na vitamín C a B6, mangan, biotin a vlákninu pro podporu trávení.

Již dlouhou dobu je známo, že tyto plody jsou ideální pro lidi, kteří profesionálně sportují. Taková malá svačinka vám rychle dodá potřebnou energii pro optimální sportovní výkony. Banány dodají energii pro intenzivní 90minutový trénink. Ukázalo se, že banány jsou ideální ovoce pro každého, kdo vede rušný životní styl.

Poradí si se zácpou

Zácpa je častý problém, o kterém ovšem lidé neradi mluví. Jedním z nelepším přírodních léků jsou právě banány. Snadno se s těmito choulostivými potížemi vypořádáte. Pokud nechcete brát léky, jsou banány ideální volbou. Za krátkou chvíli si všimnete úlevy a vyprazdňování se opět vrátí do normálu.

Fotografie: Pexels

Banány pomáhají s kocovinou

Pokud se nacházíte v tomto strašlivém stavu, první věc, po jaké byste měli sáhnout, je čistá voda. V takové chvíli je totiž velmi důležité organismus hydratovat. Potřebujete-li však něco zakousnout, banány dokážou uklidnit žaludek podrážděný alkoholem. Pro doplnění cukru v krvi ho můžete kombinovat s medem.

Zdroj: Healthline, Researchgate, Harvard-Edu

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]