Bezbolestný pohyb s balzámy na artritidu: Klouby kolen i rukou ocení péči například krému Bengay

Fotografie: Depositphotos

Artritida je nepříjemné onemocnění, které velmi snadno ovlivní váš každodenní život. Se zmírněním příznaků vám dokážou pomoci vybrané krémy.

Oteklé klouby způsobené artritidou mohou způsobovat bolest a snadno omezit váš každodenní život. Pokud tímto nepříjemným onemocněním trpíte i vy, nemusíte ihned užívat desítky léků nebo jiných prostředků plných chemických sloučenin – pomoci vám dokážou především vybrané lokální krémy, které působí ihned a nejsou s nimi spojovány téměř žádné kontraindikace, říká doktorka Dena Westphalen.

Voltaren

Voltaren je účinný gel zmírňující bolest při osteoartróze, zejména v kloubech rukou, nohou a kolen. Je dostupný téměř v každé lékárně a zakoupit si ho můžete bez nutnosti předpisu. Je účinný také při artritidě. Díky jeho nízkému riziku vedlejších účinků ho mohou užívat i starší lidé a osoby se srdečními nebo ledvinovými problémy.

Tygří balzám

Tygří balzám je lokální prostředek proti bolesti, který pochází z Asie. Svou účinnost si získal především díky tomu, že obsahuje složky kafr a mentol. Ty vytváří chladivý pocit a pomáhají zmírňovat nepříjemné bolesti ve svalech a kloubech. Jeho aplikace je obecně bezpečná, ovšem v některých případech může podráždit pokožku, nebo může vyvolat alergické reakce. Vyhnout by se mu měli těhotné a kojící ženy a lidé, kteří užívají léky na ředění krve.

Bengay

Bengay je další účinný krém proti artritidě, který vám pomůže ulevit od bolesti svalů a kloubů. Jeho hlavními složkami jsou salicyláty, kafr a mentol. Působí protizánětlivě a mají chladivé účinky. Kromě toho můžete přípravek zakoupit v různých formách, mimo jiné jako krém, gel nebo náplast.

krém nádoba
Fotografie: Pixabay

Bezpečné použití

Přestože jsou krémy proti artritidě volně prodejnými výrobky, je důležité používat je správně. Proto byste měli dodržovat následující kroky, které vám zajistí nejlepší výsledky bez rizika vedlejších účinků: 

  • Při aplikaci krému na artritidu vždy dodržujte pokyny na obalu.
  • Před a po aplikaci krému si umyjte ruce.
  • Nikdy se po aplikaci nedotýkejte očí nebo sliznic.
  • Krémy používejte maximálně 4krát denně.
  • Přestaňte krém používat, pokud způsobuje podráždění nebo citlivost pokožky.
  • Pokud užíváte léky na ředění krve, vždy se před použitím krému poraďte se svým praktickým lékařem.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]