Potraviny, které umí zpomalit stárnutí se rozhodně vyplatí přidat do svého jídelníčku

Jak být stále dokonale krásná? Myslete na zpomalení stárnutí. K tomu vám nepomohou jenom krémy, ale i tyto potraviny. Stačí je zařadit do jídelníčku, jíst je pravidelně a můžete si být jista, že budete vypadat podstatně mladší, než je váš skutečný věk. A o jaké potraviny se přesně jedná?

Mrkev

Obyčejná a běžná zelenina, která toho dokáže více, než si myslíte. Obsahuje beta karoten, který je silným antioxidantem. Dokáže chránit buňky lidského těla i lidskou DNA před volnými radikály. Díky tomu dojde k výraznému zpomalení stárnutí. Kromě jiného obsahuje mrkev také falcarinol, který taktéž pomáhá a též umí předcházet rakovinnému bujení. Když chcete z mrkve dostat co nejvíce, jezte ji syrovou.

Losos

Známá mořská ryba, která je unikátní svou tučností i tím, jak zdravá je. Obsahuje mnoho zdravých mastných kyselin, které mají přímý vliv na zpomalení stárnutí. Stejně tak losos obsahuje také draslík, který prospívá srdci, nebo i selen, který zajišťuje rovnováhu hormonů. V těle tak bude probíhat správná látková výměna, což se pozitivně podepíše i na vašem vzhledu.

Citrusy

Je jedno, zda to bude pomeranč, grep, nebo třeba citron či cokoliv jiného. V citrusech je mnoho vitamínu C, který je silný antioxidant. Dále tam jsou karotenoidy, které podobně jako v případě mrkve přímo zajišťují zpomalení stárnutí. Také vám citrusy pomáhají zlepšit zdraví vašeho těla, jelikož pomáhají bojovat proti rakovině, ale i proto srdečním onemocněním.

Sójové výrobky

Může se jednat o sójové maso, tofu, ale i různé další potraviny, kde jen hlavní složkou sója. Pokud je konzumujete, tak výrazně zpomalíte stárnutí buněk. A to díky látkám, jako jsou třeba izoflavony, které dokážou také předcházet rakovině. Sójové výrobky však obsahují také měď, zinek, hořčík, vápník, fosfor, mangan, ale i mnoho esenciálních aminokyselin, nebo i prospěšné bílkoviny.

Luštěniny

Hlavně to jsou fazole a čočka. I to jsou vhodné potraviny na zpomalení stárnutí. Jsou bohaté na rostlinné bílkoviny, obsahují také vlákninu a umí dobře regulovat hladinu cukru. Podporují růst svalů a také úbytek tukových zásob. Pozitivně ovlivní lidský metabolismus a umí bojovat i proti zánětům. Toto všechno ovlivní jak vaši krásu, tak i váš vzhled.


Řekněte ostatním, co si myslíte