Potraviny, které pomohou docílit dokonalého spánku. Vyřešte nespavost jednou provždy

Fotografie: Getty Images

Horké mléko sice pomáhá před spaním, obzvlášť když trpíte zažívacími potížemi nebo refluxem. Pro kvalitní spánek se ale nedoporučuje. V dnešní uspěchané době je těžké spát kvalitně. My ale známe potraviny, které vám ke kvalitnímu spánku pomohou.

Rozhodně se vyhněte alkoholu nebo kávě

Pití alkoholu nebo kávy před spaním není ta nejvhodnější volba pro kvalitu spánku. Raději před spaním nahraďte tyto nevhodné tekutiny šálkem zeleného čaje, ten je naopak pro kvalitní spánek nejlepší.

Pro kvalitní spánek vám také pomůžou:

  • třešně
  • mandle
  • banány
  • brokolice

Třešně přirozeně zvyšují hladinu melatoninu, který je pro zdravý spánek zásadní. Dejte si ve večerních hodinách čerstvé třešně a váš spánek bude perfektní. Skvělou volbou je také šťáva z třešní, která je nejen ve večerních hodinách vhodná, ale také výborná a chutnou náhražkou alkoholických nápojů.

Fotografie: Pixabay

Pro skvělý odpočinek a dobrý spánek vám pomohou madle

Chcete se konečně kvalitně vyspat? Pak použijte k večernímu mlsání mandle. Důvodem pro kvalitní spánek po požití mandlí je obsah hořčíku. Ten pomáhá tělu relaxovat, protože se podílí na produkci serotoninu. Díky hormonu štěstí, jak se serotoninu také přezdívá, bude váš odpočinek opravdu kvalitní.

Ke kvalitnímu spánku je samozřejmě také potřeba usínat v klidném prostředí, ve kterém se cítíte bezpečně. Určitě pomůže, když před spaním místnost řádně vyvětráte. Čerstvý vzduch určitě pomůže při usínání a vaše sny budou o to sladší.

Pokud jste dostatečně uvolnění a bez stresu, je velmi pravděpodobné, že váš spánek bude nejen kvalitní, ale také dostatečně dlouhý. Pro kvalitní spánek se doporučuje alespoň osm hodin.

Fotografie: Freepik

Velmi podobné hormony melatoninu a serotoninu jsou hormony obsažené také v banánech. V banánech je nejen hodně vitamínů, které dodají vašemu tělu energii pro celý den, ale také několik hormonů, které zlepší váš spánek. Pokud se tedy chcete dobře vyspat, pak si ve večerních hodinách vychutnejte například banán s jogurtem. Díky němu můžete zapomenout na problém s usnutím.

Poslední potravinou, která vám pomůže od nespavosti, je brokolice. Tento méně oblíbený druh zeleniny by určitě ve vašem jídelníčku neměl chybět. Brokolice totiž obsahuje mnoho skvělých vitamínů a minerálů. Je bohatá na bílkoviny, železo i vlákninu a hořčík. Všechny tyto zdravé složky prospějí vašemu spánku.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]