Noční mlsání, po kterém se nepřibírá. Existují potraviny, jenž vám dokonce pomohou rychleji usnout

Fotografie: Depositphotos

Mlsat bez výčitek můžete i v pozdních večerních hodinách či v noci. Je pouze potřeba vědět, jaké potraviny zvolit, aby tím neutrpěla vaše těžce vydřená postava.

Pozdní noční svačinka se obecně považuje za něco špatného pro vaše zdraví i postavu. Ovšem existuje několik možností, jak noční chutě zahnat bez výčitek. Stačí jen dodržet pravidlo počtu kalorií, které by nemělo přesáhnout číslo 200, a především zvolit ty správné potraviny, jež vám ani vaší figuře nijak neublíží, říká doktorka Amy Richter.

Třešně nebo jejich šťáva

Zvažte přidání třešní nebo jejich šťávy na seznam možností nočních svačin. Několik starších studií naznačuje, že vám mohou pomoci lépe spát. Navíc nabízejí protizánětlivé výhody a mohou chránit před stavy souvisejícími se zánětem, jako je artritida a srdeční onemocnění. Sklenice 100% třešňové šťávy o objemu 240 ml obsahuje 159 kalorií, zatímco 1/4 šálku (asi 40 g) sušených třešní má 133 kalorií.

Banán s mandlovým máslem

Jeden malý banán ponořený do polévkové lžíce (16 g) neslazeného mandlového másla je chutným pokrmem se 190 kaloriemi, jenž vám dokonce může pomoci rychleji usnout. Banány jsou jedním z mála druhů ovoce, které je relativně bohaté na látky podporující tvorbu serotoninu, z nichž některé vaše tělo přeměňuje na melatonin. Mandle a mandlové máslo jsou také dobrým zdrojem zdravých tuků, vitamínu E a hořčíku.

Celozrnné krekry a sýr

Svačiny, které nabízejí rovnováhu sacharidů a bílkovin, jako jsou celozrnné krekry a sýr, podporují stálou hladinu cukru v krvi. Z hlediska spánku pomáhá kombinace jídla bohatého na sacharidy s dobrým zdrojem tryptofanu, jako je sýr, aby byl tryptofan dostupnější pro váš mozek. To znamená, že sloučeninu lze použít k výrobě serotoninu a melatoninu, které napomáhají spánku. Porce 4 celozrnných sušenek (16 g) a 1 plátku sýra se sníženým obsahem tuku (28 g) má přibližně 150 kalorií.

ovesné vločky
Fotografie: Pixabay

Teplé celozrnné cereálie

Miska teplých cereálií není vhodná pouze na snídani. Je skvělou volbou pro zahnání nočního kručení v břiše nebo nezvladatelných chutí. Celozrnné cereálie, jako například ovesné vločky, jsou dobrým zdrojem vlákniny. Navíc jsou obecně bohatší na živiny než snídaňové cereálie připravené k přímé spotřebě.

Jogurt nebo jogurtové nápoje

Jogurt je vynikajícím zdrojem vápníku. Tento minerál, který je již dlouho známý tím, že udržuje vaše kosti silné, byl nedávno spojován s lepším spánkem. Vaše tělo potřebuje vápník k výrobě melatoninu z aminokyseliny tryptofan. Jogurt, zejména řecký jogurt, je také bohatý na bílkoviny, především kasein, ten v noci pomáhá snížit pocit hladu.

Zdroj: Healthline