Potraviny, které byste měli zařadit na svůj jídelníček, pokud trpíte virovým onemocněním

Fotografie: Freepik

Jedním z klíčových stopových prvků, které ovlivňují tělo jako celek a jeho jednotlivé funkce, je zinek. Určité zdravé potraviny vám ho pomohou dodat přírodní cestou, aniž byste museli brát doplňky stravy.

inek pomáhá při hojení ran, tvorbě DNA a kvalitě hemoglobinu. Tato látka ovlivňuje většinu funkcí těla důležitých pro lidský život. Vliv má také na dobré fungování imunitního systému, zrak, vzhled pokožky atd.

Česnek a kešu

Podívejme se na potraviny, které jsou bohaté na zinek a jejich konzumace není vůbec složitá. Většinou je dokonce příjemná. Česnek je velmi důležitý produkt, jehož dopad na lidské tělo je neuvěřitelný. Jde o přírodní antibiotikum, zvyšuje imunitu, pomáhá při srdečních onemocněních a pomáhá i v boji proti rakovině. Jíst alespoň jeden stroužek denně výrazně zlepší kvalitu vašeho života a zdraví.

Fotografie: Pixabay

Kešu oříšky jsou chutné a velice zdravé. Kromě zinku obsahují také vysoký obsah vitamínu E a selenu. Stačí, když budete jíst hrstku kešu oříšků denně a dodáte svému tělu životně důležitý zinek.

Kromě toho vám ale také zvýší libido a pomohou růstu svalů. Ořechy mají navíc pozitivní vliv na funkci mozku a paměť. Jsou sice trochu dražší, ale konzumace pár kousků denně vám neuškodí, ani vás nezruinuje.

Dýňová semínka a sýr

Dýňová semínka mají vysoký obsah stopových prvků, jako jsou vitamíny B, E, K a C, fosfor, sodík, draslík, vápník, mangan a hořčík. Konzumace 100 gramů nepražených semen vám dodá asi 60 procent denní hodnoty těchto prvků a vitamínů, které vaše tělo potřebuje ke správnému fungování. Dýňová semínka jsou skvělá také proti cukrovce nebo při potížích s cévami.

Fotografie: Pixabay

Jakýkoli druh sýra, dokonce i ruský nebo plísňový, obsahuje zinek. Poměr je 3,5 až 5 miligramů na 100 gramů produktu. Jeho konzumací můžete získat až 40 procent denní dávky zinku, která je doporučena odborníky. Nejvíce zinku přitom získáte ze švýcarského, holandského nebo čedarského sýra. A jeho konzumace bude přitom příjemná nejen pro dospělé, ale také pro děti, které sýr milují.

Pohanka a slepičí vejce

Pohanka obsahuje největší množství stopových prvků ve srovnání s jinými druhy obilovin. Zinek je 2,77 miligramů na 100 gramů pohanky. Kus sýra této hmotnosti obsahuje jen 23 procent normy.

A kromě toho pohanka obsahuje také mastné kyseliny, které jsou velmi užitečné pro zdraví žen a sada stopových prvků, které jsou obecně velice důležité pro zdravý lidský organismus.

Zinek se nachází také ve slepičím vejci. Obsahuje 3,1 miligramu na 100 gramů vajec. Konzumací vejce tak získáte 25 procent běžné normy. Navíc obsahují také další stopové prvky, na které byste neměli zapomínat, jako železo, fosfor, jód, měď, síru a mnoho dalších. Další možnosti, jak si dopřát hodně zinku, je konzumace celeru, bazalky, tymiánu nebo hořčičných semínek.


Řekněte ostatním, co si myslíte