Česnek a zázvor očistí tělo od škodlivých látek a posílí imunitu

Příroda obdařila lidstvo mnoha antibakteriálními a čisticími rostlinami, kam se řadí česnek a zázvor, které jsou pro lidské zdraví více než prospěšné. Některé z nich jsou ale silnější než jiné a dokáží tělo zbavit mikrobiálních infekcí i toxinů, jimiž je organismus zanášen dennodenně prostřednictvím škodlivin z ovzduší i nezdravými potravinami. Mezi takové silné přírodní čističe patří česnek a zázvor, které jsou v lidové medicíně vyvažovány zlatem.

Obě suroviny lze použít jak za čerstva, tak i sušené a semleté na prášek, případně ve formě oleje či šťávy.

Zázvorový čaj na bronchitidu

  • ¾ čerstvého kořene zázvoru
  • dobře očištěné bio citróny i se slupkou
  • 2 tyčinky skořice
  • 1 – 2 vanilkové lusky
  • ¾ litru vody

Všechny ingredience vložíme do vroucí vody a vaříme 20 – 25 minut. Pokud chceme, můžeme přidat také snítku čerstvé máty a po zchladnutí dosladíme medem. Popíjíme průběžně celý den. Nikdy čaj ale neohříváme v mikrovlnné troubě. Ničí totiž všechny účinné látky.

Tento nápoj vás však nezaujme jenom tím, jak skvělým pomocníkem pro vaše zdravá může být. Jakmile ho ochutnáte, skvěle si na něm pochutnáte. A je jedno, zda volíte teplou verzi ve variantě čaje, nebo tu studenou, která je ve variantě stále populárnějších domácích limonád.

Česnek pro vnitřní očistu těla

Kromě toho, že česnek účinně bojuje proti nachlazení, brání také rakovině tlustého střeva. Kromě toho také čistí játra a celý organismus od toxických látek. Intenzivní čisticí kúru si můžete dopřát každý víkend. Je ale vhodná pouze pro dospělé.

V trošce vody rozmixujeme šest stroužků česneku na hladkou pastu. Během dne pak toto množství postupně zkonzumujeme a necháme česnek dělat jeho práci. Tu mu usnadníme tak, že budeme jíst jen lehká jídla bohatá na živiny, jako je čerstvá zelenina a snadno stravitelné proteiny. Naopak se vyvarujeme alkoholu a rafinovanému cukru.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]