Potraviny 21. století – Které to jsou?

Potraviny moderní doby se zcela liší od těch, které mnohdy známe. Často je uslyšíte také pod názvem superpotraviny. Dnešní uspěchaná doba si vybírá svou daň. Běžně ve svém životě zažíváme shon, stres, únavu a vyčerpání.

Netrvá dlouho a drtivá většina lidí na vlastní kůži zažívá civilizační choroby: časté bolesti hlavy, chronická únava, svalová ochablost, problémy s klouby až psychické potíže. Kde jinde hledat pomoc než v přírodě a kvalitních potravinách, které dodají našemu tělu výživné látky. Do superpotravin se řadí zelené potraviny, semínka, některé druhy ovoce a zeleniny, dietní potraviny, manukový med a mnoho dalších. V dnešním článku jsme se rozhodli vám představit jednu z těch úžasných potravin – dietní těstoviny. Ne však jen tak ledajaké.

100% zeleninový přírodní produkt

Dietní zeleninové těstoviny Perfect Pasta jsou čistě přírodním produktem, který je bez lepku, tuku a kalorií. Tudíž se hodí i do bezlepkové diety. Těstoviny nejenže doplní vašemu tělu vše potřebné, ale udržet si štíhlou linii nebude žádný problém. Hodí se dokonce k detoxikačním kůrám, které je vhodné čas od času absolvovat. Dietní těstoviny vyrobené ze zeleniny uvítají nejen masožravci, ale i vegetariáni a vegani, sportovci, diabetici. Jejich příprava je nenáročná a fantazii se meze nekladou.

Připravit se dají s rajčátky, česnekem, bazalkou, ricottou, oříšky, cuketou, ale klidně i s klobáskou. Zeleninové těstoviny jsou velmi oblíbené také u nutričních poradců a odborných asociací: STOB, Klub celiakie Brno, Asociace výživových poradců a další. Navíc se jedná o zdravou potravinu, která jako jedna z mála prošla přísným dohledem. Obsah těstovin Perfect Pasta je pravidelně kontrolován u renomované České laboratoře ALS. Výrobek spadá do nejvyšších kvalitativních standardů platných v EU – Certifikát HACCP, ORGANIC CERTIFICATE, KOSHER CERTIFICATE.

Recept Italských sedláků

Potřebovat budeme: 4 balení Perfect Pasta, 2 lžíce kvalitního olivového oleje, 1 menší cibule nakrájená na drobno, 2 prolisované stroužky česneku, 2 klobásky chorizo nakrájené na tenko, 600ml drůbežího vývaru, 70g baby špenátu, 150g černých oliv, čerstvý pepř a mořská sůl.

Těstoviny propláchneme v teplé vodě 3 – 5 minut povaříme a scedíme. Na pánvi opečeme cibulku, česnek, klobásku a přilijeme vývar. Zahříváme dvě minuty a přidáme zbytek ingrediencí. Nakonec vmícháme těstoviny a krátce ještě povaříme. Celá příprava nezabere více než 20minut.