Postupy, jak rychle a účinně zatočit s hemoroidy. Zbavte se nesnesitelných bolestí

Fotografie: Freepik

Koho postihuje onemocnění zvané hemoroidy? Většinou ženy, ale nejsou ušetřeni ani muži, v dospělé populaci trpí tímto onemocněním 3 ze 4 jedinců. Jedná se o uzlovité rozšíření žilek v oblasti konečníku. Vnitřní hemoroidy mohou být skryty uvnitř konečníku a prozrazuje je krev ve stolici nebo na toaletním papíru, vnější naopak trápí svěděním a bolí při dotyku.

Oba typy hemoroidů způsobují velké nepohodlí vlivem bolesti, svědění a krvácení. V dnešní době existuje naštěstí několik možností, jak je léčit. V případě, že vám je toto onemocnění diagnostikováno, můžete si zkusit ulevit a zmírnit bolestivý stav pomocí těchto 5 rad!

Teplá koupel

Jak si ulevit od bolesti? Mnoho lékařů doporučuje při léčbě hemoroidů teplou lázeň alespoň po dobu 15 minut. Lázeň je snazší v sedací vaně, existuje dokonce možnost tuto vanu připevnit k toaletě a vykoupat se po vyprázdnění.

Aloe vera

Rostlina, která pomůže s různými neduhy a hojením? Aloe vera pomůže při vnitřních i vnějších hemoroidech, zrychluje totiž hojení prasklinek a zánětů. Potírejte postiženou oblast přímo výtažky z aloe, gelem, ale aplikujte i rozdrcený list.

Fotografie: Pixabay

Ledování

Léty prověřenou metodou při léčbě hemoroidů je ledování. Led zmenšuje otok při akutních stavech, v případě hemoroidů zabalte led do látky a přiložte na zanícenou oblast. Příjemný chlad zmenší bolest i otok.

Epsomská sůl a glycerin

Podle kliniky Cleveland Health si lze v domácím prostředí připravit mast z epsomské soli a glycerinu. Smíchejte tyto dvě přísady v poměru 1:1, naneste pomocí gázy přímo na hemoroidy a nechtě 15-20 minut působit. Při akutních stavech aplikujte každé 4 hodiny.

Fotografie: Pixabay

Vlhčené ubrousky

Podle kliniky Mayo je naopak dobré se vyvarovat použití klasického suchého a na jemnou pokožku drsného toaletního papíru. Platí to i pro toaletní papíry s vůní, ty by mohly stav ještě zhoršit. Raději používejte pro otření vlhčené ubrousky nebo navlhčete toaletní papír.