Postupy, jak rychle a účinně zatočit s hemoroidy. Zbavte se nesnesitelných bolestí

Fotografie: Freepik

Koho postihuje onemocnění zvané hemoroidy? Většinou ženy, ale nejsou ušetřeni ani muži, v dospělé populaci trpí tímto onemocněním 3 ze 4 jedinců. Jedná se o uzlovité rozšíření žilek v oblasti konečníku. Vnitřní hemoroidy mohou být skryty uvnitř konečníku a prozrazuje je krev ve stolici nebo na toaletním papíru, vnější naopak trápí svěděním a bolí při dotyku.

Oba typy hemoroidů způsobují velké nepohodlí vlivem bolesti, svědění a krvácení. V dnešní době existuje naštěstí několik možností, jak je léčit. V případě, že vám je toto onemocnění diagnostikováno, můžete si zkusit ulevit a zmírnit bolestivý stav pomocí těchto 5 rad!

Teplá koupel

Jak si ulevit od bolesti? Mnoho lékařů doporučuje při léčbě hemoroidů teplou lázeň alespoň po dobu 15 minut. Lázeň je snazší v sedací vaně, existuje dokonce možnost tuto vanu připevnit k toaletě a vykoupat se po vyprázdnění.

Aloe vera

Rostlina, která pomůže s různými neduhy a hojením? Aloe vera pomůže při vnitřních i vnějších hemoroidech, zrychluje totiž hojení prasklinek a zánětů. Potírejte postiženou oblast přímo výtažky z aloe, gelem, ale aplikujte i rozdrcený list.

Fotografie: Pixabay

Ledování

Léty prověřenou metodou při léčbě hemoroidů je ledování. Led zmenšuje otok při akutních stavech, v případě hemoroidů zabalte led do látky a přiložte na zanícenou oblast. Příjemný chlad zmenší bolest i otok.

Epsomská sůl a glycerin

Podle kliniky Cleveland Health si lze v domácím prostředí připravit mast z epsomské soli a glycerinu. Smíchejte tyto dvě přísady v poměru 1:1, naneste pomocí gázy přímo na hemoroidy a nechtě 15-20 minut působit. Při akutních stavech aplikujte každé 4 hodiny.

Fotografie: Pixabay

Vlhčené ubrousky

Podle kliniky Mayo je naopak dobré se vyvarovat použití klasického suchého a na jemnou pokožku drsného toaletního papíru. Platí to i pro toaletní papíry s vůní, ty by mohly stav ještě zhoršit. Raději používejte pro otření vlhčené ubrousky nebo navlhčete toaletní papír.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]