Jednoduché způsoby, jak na povislá prsa

obrázek:pixabay.com

Je to všeobecně známý fakt, čím nám přibývají roky, tím naše prsa budou přirozeně klesat. Je to způsobeno tím, jak je ženské tělo postavené. Prsa jsou totiž nejen svaly a pokožka, ale též obsahují proteinový elastin, který umožňuje rozšiřování prsou. Prsa se dramaticky změní v různých fázích života jako je puberta, těhotenství nebo jakmile se zvýší nebo ubyde tělesná hmotnost. Náhlý úbytek váhy může způsobit poklesnutí prsou a elastin v prsu ztrácí elasticitu.

Co můžeme udělat, abychom si udrželi co nejdéle pevnou hruď?

Zde nalezete pár jednoduchých tipů, které můžete vyzkoušet.

1. Dostatečná hydratace

Hydratace hraje velký faktor pro udržení dobrého zdraví a hezké pokožky. Není tomu jinak ani v tomto případě, i zde je to důležitá věc, pokud jde o udržení pokožky hladké a pevné. Díky dostatečnému pití vody můžete pokožce pomoci zabránit předčasnému stárnutí, které může vést k uvolněné kůži.

2. Udržujte si svou váhu

Splihlá kůže může být způsobena taky kolísáním hmotnosti. Při nárůstu váhy prsa povyrostou a při úbytku hmotnosti se prsa vytrácí. Tím, že si jednoduše udržíte svou váhu, můžete udržet pokožku v oblasti prsou pevnější.

3. Cvičení

Cvičení může též napomoci k udržení pevných prsou. Je to proto důležitá věc, kterou je dobré míti na paměti, především pokud chcete zhubnout a chcete zabránit povislým prsou. Pomocí zdravé stravy a cvičením, můžete udržet kůži hladší a pevnější. Nevyhýbejte se potravinách s vysokým obsahem zdravého tuku, tuk ovlivňuje regeneraci pokožky.

4. Kupte si správnou podprsenku

Dobře padnoucí podprsenka pro každodenní nošení a na cvičení jsou velmi důležité. Když chodíte, běžíte, cvičíte nebo provádíte jiné aktivity, tak se prsa pohybují. To může způsobit napětí v pokožce, což postupem času protáhne jejich elasticitu, pokud nemají dobrou oporu. Proto se ujistěte, že používáte podprsenky, které udrží prsa pevně na svých místech a zabrání jejich přílišnému skákání.

5. Pečujte o svou kůži

Kůže kolem prsou je tenká a citlivá. Proto je důležité používat hydratační krémy či různá séra proti stárnutí, aby se zabránilo ztrátě elasticity. Odklon od cigaret (nikotinu) může též příznivě pomoci při ochraně vaší pokožky. Snažte se vyvarovat chemikáliím, které ovlivňují kolagen v kůži.

6. Pozor na opalování

Časté vystavení účinků ultrafialového záření může mít vliv na ztrátu elasticity a zvýšení náchylnosti k vráskám. V letních dnech vždy používejte opalovací krém i v oblasti hrudníku.