Povislé poprsí zůstane minulostí. Mírná změna každodenních zvyků napraví rozložení prsní tkáně

Fotografie: Depositphotos

Povislá prsa trápí nejednu ženu. Jednou z možností je plastická operace, ale ne každá dáma si ji může dovolit. Naštěstí existují i přírodní způsoby, jak ňadrům vrátit původní tvar.

Velikost, tvar a barva prsou se dědí geneticky. Ovšem v průběhu života ženy se její ňadra neustále mění a vyvíjejí. Prsní tkáň se skládá převážně z tukových buněk, žláz a vazů, jež se rozprostírají od klíční kosti do podpaží a přes střed hrudníku. Žlázy zvané lalůčky produkují mateřské mléko, kterým ženy krmí své novorozené děti. Kojení je však jednou z nejčastějších příčin povislých prsou, jež ženám ubírají na sebevědomí, říká doktorka Debra Rose Wilson. Některé přírodní prostředky jim ovšem mohou pomoci vrátit původní tvar.

Zaměřte se na procvičování hrudníku

Protože prsa nemají svaly, nemůžete prsní tkáň zpevnit cvičením. Pod prsy se však nachází vazivová tkáň a svaly, které cvičit lze, aby se zlepšil celkový vzhled vašeho hrudníku. Pro zlepšení nejen svalové síly, ale i držení těla se doporučují různé cviky na hrudník. Některé běžné cviky, jež můžete vyzkoušet, jsou:

  • kliky,
  • plavání,
  • posilování s činkami,
  • rozpažování.

Správná strava a výživa

Snažte se jíst vyváženou a zdravou stravu. Je také důležité udržovat optimální váhu pro váš typ postavy. Nadváha vyvíjí tlak na kožní tkáň a nadbytečná váha může přidat další kila vašim prsům, což by mohlo mít za následek jejich pokles.

Kouření tabáku škodí kůži i vašemu celkovému zdraví. Může výrazně přispět k povislým prsům. Během dne pijte dostatek vody a udržujte organismus hydratovaný. Voda pohání vše ve vašem těle a dostatečné pití udrží vaši pokožku pevnou a pružnou.

žena dělá kliky venku
Fotografie: Pexels

Správné držení těla

Špatné držení těla, jako jsou shrbená nebo ohnutá záda, může způsobit, že ňadra visí vlastní vahou, což způsobuje větší tlak a napětí na prsní tkáň a zhoršuje pokles. Správný postoj na druhé straně znamená naučit tělo zaujmout během pohybu pozice, kde jsou nejméně namáhané podpůrné vazy a svaly. Tím, že držíte rovná záda a ramena dozadu, rovnoměrně rozložíte váhu ve svém těle a budete předcházet poklesu ňader.

Dobře padnoucí spodní prádlo

Kvalitní, správně padnoucí podprsenka poskytuje dodatečnou podporu, která snižuje napětí a stres na podpůrné tkáně a svaly vašich prsou. Pokud přiberete nebo naopak zhubnete pár kil, ujistěte se, že současnému stavu přizpůsobíte i výběr spodního prádla.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]