Pedikérky budou bez práce. Popraskaných pat je možné se zbavit i bez utrácení horentních sum peněz

Fotografie: Depositphotos

Popraskané paty patří k nepříjemným problémům. Na vině bývá jejich vysušení, které způsobí bolestivé praskliny. Zbavit se jich vyžaduje trpělivost a použití vhodných prostředků.

Nohy na sobě po celý den nesou velkou zátěž. Není divu, že jsou potom unavené a potřebují vhodnou péči, aby se zregenerovaly. Trpí zejména paty, které velmi často praskají, protože se jim nedostává potřebných živin. Když je člověk pravidelně nepromazává, kůže na nich popraská. Existují ovšem domácí recepty, s jejichž pomocí lze problém napravit, říká lékařka Debra Sullivan.

Medová lázeň

Namáhaným patám lze dopřát medovou lázeň. Ta se připraví z 1 čajové lžičky medu přidané do lavoru s teplou vodou. Do ní se chodidla namočí a nechají se v ní asi po dobu 20 minut. Přitom je vhodné nohy masírovat, očistit pokožku pemzou, nohy osušit a potom natřít hydratačním krémem. Med má schopnost pokožku zvlhčit a dodat jí krásný vzhled. Přitom zabíjí houby a bakterie.

Slunečnicový olej

Dobrým prostředkem na ošetření chodidel je slunečnicový olej, který se nanáší po koupeli nohou v teplé vodě. Pak je třeba chodidla zabalit do potravinové fólie a ponožek, aby měl ten správný účinek. Toto lze provádět prakticky každý den, dokud se kůže na patách nezlepší. Vitamíny A, D a E, které jsou obsažené v oleji, pomáhají vyživit pokožku na patách.

Jedlá soda

I jedlá soda se jeví být vhodným prostředkem k ošetření popraskaných pat. Do vody v lavoru se přisypou 3 polévkové lžíce jedlé sody. Nechají se rozpustit a pak se do vody namočí chodidla na dobu asi 20 minut. Paty je třeba ošetřit pemzou a odrhnout starou pokožku. Postup je možné opakovat dvakrát do týdne. Jedlá soda dokáže neutralizovat nepříjemné pachy, dezinfikovat nohy a zjemňovat pokožku.

Fotografie: Depositphotos

Kosmetická vazelína a citronová šťáva

Výborným prostředkem k ošetření popraskaných pat je smíchání 4 kapek citronové šťávy a 1 čajové lžičky kosmetické vazelíny. Směs se nanese na paty, na chodidla se oblečou ponožky a nechá se to takto působit přes noc. Kosmetická vazelína působí jako hydratační krém a citronová šťáva pomáhá odlupovat starou pokožku.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]