Citron jako zásadní pomocník v boji proti popraskaným patám. Jednoduchý fígl vyřeší letitý problém

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete, aby vaše chodidla byla krásná a hebká bez odumřelé kůže, nemusíte utrácet za drahé přípravky. Stačí využít sílu citronu.

Pokožka nohou je od přírody suchá. Obsahuje málo mazových žláz, a proto produkuje málo kožního mazu. Kromě toho může suchost nohou zhoršovat nedostatek vlhkosti a nošení nepohodlné obuvi. V důsledku toho jsou paty suché a drsné. Proto je důležité o pokožku nohou pečovat a hýčkat ji, říká lékař Dan Brennan.

Citron do ponožek před spaním

Citrony jsou bohaté na kyselinu citronovou, exfoliují pokožku a podporují regeneraci buněk. Používání tohoto citrusového ovoce na paty vám pomůže zbavit se odumřelé kůže a zanechá vaši pokožku hebkou na dotek. Kůra je bohatá na vitamín C a antioxidanty, které jsou šetrné k pokožce. Místo toho, abyste je vyhodili, zvažte jejich použití jako přípravku pro péči o pleť. Potřebujete jen citron a pár ponožek.

Nejprve citron rozkrojte napůl a z obou půlek vymačkejte šťávu. Poté na každou patu nasaďte jednu půlku citronu a zajistěte ji stužkou. Následně si oblékněte ponožky a nechte citron působit přes noc. Po probuzení nezapomeňte pleť vydatně hydratovat. Po několika aplikacích začnou praskliny mizet a mozoly budou měkčí.

Kromě tohoto tipu můžete také zkombinovat vlastnosti citronu s hydratačními a regeneračními vlastnostmi vazelíny. Za tímto účelem namočte nohy na 20 minut do umyvadla s teplou vodou. Poté si nohy opláchněte a důkladně osušte. V misce smíchejte lžičku vazelíny se šťávou z jednoho citronu a směs naneste na paty. Pak si oblékněte vlněné ponožky a nechte vše přes noc působit. Druhý den si nohy opláchněte teplou vodou a dobře je osušte, zejména mezi prsty, abyste předešli plísním nohou.

Zbavte se drsných a popraskaných pat

Pro hebké paty bez odumřelé kůže je důležité pokožku nohou nejen peelingovat, ale také denně hydratovat rostlinnými oleji. Pro rychlý peeling pat použijte pemzu. Nejprve si nohy na několik minut namočte do umyvadla s teplou vodou, abyste změkčili kůži, a poté pemzou odstraňte odumřelou kůži. Snažte se pokožku příliš netřít, abyste ji nepoškodili.

Fotografie: Freepik

Důležitá je také každodenní hydratace, aby byly paty měkké a nepraskaly. K tomu můžete použít olivový olej nebo olej ze sladkých mandlí. Jsou bohaté na mastné kyseliny, které účinně hydratují pokožku, vyživují ji a udržují ji pružnou. Pokožku můžete hydratovat také bambuckým nebo kakaovým máslem.

Zdroj: WebMD

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]