Vyzrajte na popraskané paty a tvrdou kůži jednou provždy. Pouhé 2 ingredience z kuchyně se o to postarají

Fotografie: Depositphotos

Popraskané paty jsou nepříjemný problém, se kterým se může setkat naprosto každý z nás. Zbavte se jej přirozeně pomocí této osvědčené domácí léčby.

Pokud vás trápí popraskané paty nebo tvrdá kůže na nohou, rozhodně nejste sami. Jde o běžný a zároveň velmi bolestivý problém, se kterým se potýká řada lidí, ale ne každý jej řeší včas. Abyste se jej však zbavili, nemusíte ihned navštěvovat odborníka a utrácet plno peněz za jeho léčbu – skvěle vám totiž postačí tento domácí lék z přírodních ingrediencí, které pravděpodobně máte i vy ve své kuchyni. Více prozradila lékařka Debra Sullivan.

Příčiny popraskaných pat

Suché nohy a popraskané paty mohou mít mnoho příčin. Nejčastěji jde však o nedostatek vlhkosti, zejména během zimních měsíců, kdy kůže na chodidlech začíná houstnout a následně tvrdne. Když poté chodíte (a to v horším případě ve špatné obuvi) paty začínají svědět a nakonec se na nich začínají objevovat malé prasklinky, které mohou krvácet. Stejně tak může být tento problém důsledkem nedostatku důležitých vitamínů a minerálů ve stravě, což může mít mimo jiné také řadu dalších závažných dopadů na vaše zdraví.

Domácí lék na popraskané paty

Ačkoliv se v případě popraskaných pat a suchých nohou nabízí řešení navštívit podiatra, pokud chcete ušetřit, můžete tento nepříjemný problém vyřešit pomocí vlastních sil a to z pohodlí svého domova. K tomu vám postačí pouze dvě ingredience, které pravděpodobně máte již ve své kuchyni, a to:

  • 0,5-1 litru živočišného mléka
  • 3 polévkové lžíce jedlé sody

Postup pro přípravu je naprosto jednoduchý. Přiveďte mléko k bodu varu, přičemž ho neustále míchejte, aby se nepřipálilo, a poté jej přelijte do vhodného lavoru. Za stálého míchání pak do něj přisypte jedlou sodu a následně počkejte, až směs trošku vychladne. Nyní vám nezbývá nic jiného, než do lavoru vložit svá chodidla a užít si příjemnou koupel nohou – ta by neměla trvat déle než deset minut. Nakonec stačí chodidla opláchnout vodou a důkladně je osušit hebkým ručníkem.

Abyste získali co nejlepší výsledky, měli byste tuto metodu provádět několikrát do týdne, a to do doby, než se vaše pokožka zcela nezahojí. Pro extra hebká chodidla můžete také použít peeling, kterým vydrhnete starou kůži a dokonale je očistíte. V případě, že by vás kůže příliš bolela nebo vám tato domácí léčba nepomáhala, raději se obraťte na odborníka.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]