Politici se snaží utajit stovky případů závažné mozkové choroby. Lékaři si s tímto onemocněním neví rady

Fotografie: Depositphotos

První případy se objevily již během roku 2021, a když už to vypadalo, že vědci konečně přijdou nemoci na kloub, zarazila je tamní vláda.

O zvláštní situaci se rozpovídali kanadští vědci, podle kterých vláda v Novém Brunšviku zarazila výzkum neznámé nemoci postihující mozek. Ta měla postihnout nejméně 350 lidí, přičemž mezi její typické příznaky dle serveru TheGuardian patří ztráta paměti, halucinace, změna osobnosti nebo svalová atrofie, tedy ubývání svalstva. Když už si tamní odborníci mysleli, že jí přišli na kloub, zarazili je politici a nařídili, aby se věnovali jiným problémům.

Záhadné onemocnění trápí kanadské vědce

Informace o potenciální hrozbě prozradil uniklý e-mail, ve kterém se údajně neurovědec Samuel Weiss tázal na pokrok s léčbou zvláštního mozkové onemocnění. Mezi jeho příznaky patřila zejména ztráta paměti, halucinace, změny osobnosti a také svalová atrofie. První zprávy o jejím nebezpečí se přitom měly objevit již v roce 2021. Tehdy si také všichni vědci mysleli, že již brzy přijdou problému na kloub a podaří se jim najít léčbu.

Bohužel však v tu ránu přišlo nařízení vlády, aby byly všechny výzkumy zastaveny. Server CBC také potvrdil, že spolu s ním se objevila zpráva, že se jedná o ryze politickou záležitost. „Řeknu jen, že podle mého vědeckého názoru se (v Novém Brunšviku) děje něco opravdového, co rozhodně nelze vysvětlit zaujatostí nebo osobní agendou jednotlivého neurologa,“ potvrdil jeden z vědců, který se podílel na rozsáhlých výzkumech onemocnění.

vědec
Fotografie: Freepik

Časté noční pocení je v mnoha případech klíčovým příznakem rakoviny. Sledujte tyto signály

Většina odborníků se rovněž shodla na tom, že by za jeho příčinou mohla stát expozice vlivům tamějšího prostředí. Úřady se však proti veškerým tvrzením brání a jasně dali najevo, že mají celou situaci pod kontrolou. S tím však nesouhlasí pacienti, kteří se snaží za každou cenu vyléčit své onemocnění, ale bohužel se jim to nedaří. Na Zdravém Stravování jsme také psali o typických příznacích poškození jater a jak se před ním chránit.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]