Časté noční pocení je v mnoha případech klíčovým příznakem rakoviny. Sledujte tyto signály

Fotografie: Depositphotos

Pokud se během noci neustále potíte, raději rychle zpozorněte. Mohlo by se jednat o příznak závažného zdravotního problému, jako je rakovina.

Ačkoli je pocení považováno za běžnou tělesnou reakci, v některých případech může být předzvěstí vážného onemocnění. To především dle lékařky Cynthie Cobb pokud se objevuje během nočních hodin a je obzvláště intenzivní. Jakmile se s tímto příznakem setkáte i vy, přičemž kromě něj pociťujete také silné bolesti těla a neustálou únavu, mohlo by se jednat o přítomnost rakoviny. Ne vždy tomu tak však musí být.

Časté pocení během noci jako příznak rakoviny

Zejména během léta má většina lidí tendenci se během noci více potit. Tato běžná tělesná reakce se objevuje v důsledku ochlazování těla, které brání organismus před úpalem a dalšími nepříjemnostmi. Pokud je příčinou pouze tato skutečnost, nemusíte se ničeho obávat. Horší to však může být v případě, kdy se objevuje příliš často a je nadmíru intenzivní – tedy například, že se probudíte a všimnete si kompletně promočeného povlečení.

Tehdy totiž může být na vině například vážná infekce, menopauza nebo dle webu Healthline dokonce i rakovina. Jakmile si tedy takového příznaku všimnete, co nejrychleji to konzultujte s lékařem, abyste měli jistotu, zda se nepotýkáte s vážným nebezpečím. Kromě toho se v případě rakovinného onemocnění často objevuje také únava, nedostatek energie k vykonávání běžných činností či neplánovaný úbytek na váze.

ženu ležící v posteli bolí hlava
Fotografie: Pexels

Příznaky onemocnění ledvin, které není radno přehlížet: Patří mezi ně i problémy s močením a vyrážky

To vše může doplňovat i nadměrné pocení během dne, se kterým nepomáhá takřka nic. Na vině přitom dle lékaře Adama Bernsteina nejčastěji bývá (zejména v případě nočního pocení) leukémie a lymfom, což jsou onemocnění související s krví a lymfatickými uzlinami. Pacienti si proto často mohou všimnout i zvětšených žláz a snáze se jim tvoří modřiny. Na Zdravém Stravování jsme již dříve psali, jak vás před rakovinou mohou ochránit brazilské ořechy.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]