Polévky, které pomohou s pročištěním organismu a posílením jeho obranyschopnosti

Polévka je brána jako základ každého dobrého oběda. Věděli jste, že může prospět vašemu zdraví? Nemáme na mysli jenom to, že vás skvěle probere po prohýřené noci. Máme na mysli prokazatelný vliv na lidský organismus. Může vám pomoci zvýšit imunitu, stejně jako pomůže v očistění. Ne všechny polévky však jsou takto silné.

Brokolicová polévka

Mnoho lidí se jí vyhýbá pro její barvu a proto, že brokolici až příliš nemusí. Pokud vy s touto zeleninou nemáte problém, rozhodně si tuto krémovou polévku dejte. Základem je zeleninový vývar, brokolice, ale třeba i citronová šťáva, která přidá na chuti. Jakmile si dáte první lžičku této polévky, tak si můžete být jisti, že do těla dodáte pořádnou dávku vitamínů, minerálů, ale třeba také antioxidantů s vlákniny. Díky tomu všemu vaše tělo bude mnohem lépe fungovat a vy se můžete cítit skvěle.

Mrkvová polévka se skořicí

Tato verze polévky je už svým názvem hodně netradiční. Ale nebojte se jí. Zaujme vás exotickou chutí i tím, jak vám prospěje. Mrkev obecně dokáže podporovat trávení, snižovat cholesterol či krevní cukr, ale také chrání vaši kůži a prospívá zraku. To je důvod, proč ji jíst jak v dětském, tak dospělém věku. I tady se jedná o krémovou polévku, jejíž základem je zeleninový vývar a vařená mrkve. K ní přidejte trochu strouhaného zázvoru, kokosového mléka, skořice a citronové šťávy. Až tuto kombinaci ochutnáte, tak se do ní zamilujete.

Polévka z červené čočky

Je alternativou ke klasické čočkové, kterou jistě znáte. Tato verze je však zajímavější na chuť a prospěšnější, pokud jde o vaše zdraví. Červená čočka je dobrým zdrojem vlákniny, ale třeba i sacharidů. Abyste si ji připravili, budete opět potřebovat zeleninový vývar, dále červenou čočku, batáty, ale i zázvor, kmín a kokosové mléko. Opět jde o verzi s celkem exotickou chutí, které se taktéž bát nemusíte. Jednou ji zkusíte a budete ji vařit pravidelně.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]