Domácí sirup na kašel snadno a rychle. Postačí jenom tři ingredience

Už jste ho letos stihli chytnout? Potom je na čase připravit si silný a domácí sirup na kašel, který vám zaručeně pomůže. Kašel vám dokáže pěkně zkomplikovat život. Lidé na vás nepřátelsky koukají, protože se logicky obávají, že je nakazíte, a vy sami nemůžete normálně fungovat ani přes den, ani v noci. Kašel je jednoduše nepříjemný projev řady vážných i méně vážných onemocnění, ale je bezpochyby v zájmu nás všech, abychom se jej co nejrychleji zbavili.

A jak to děláte vy? Kupujete v lékárně různé kapky a sirupy nebo pijete bylinkovém čaje? A jak vám to zabírá? Ruku na srdce – jsme si jisti, že ne tak, jak byste si představovali. Je otázkou, zda by kašel stejně neodezněl sám od sebe. My vám ale dnes poradíme skutečně účinný sirup proti kašli, který znají a používají už celé generace lidí. Jeho receptura je složena výhradně z přírodních surovin, které pomohou, ale vaše tělo nezatěžují zbytečnými látkami a konzervanty.

Z čeho se tedy tento účinný lék skládá? Možná budete překvapeni – je to mrkev! Mrkev máme stále všichni zafixovanou jako dobrou pro náš zrak. Mimořádné účinky mrkve na náš zrak sice už vědci vyvrátili, ale i přesto vám tato zelenina v mnohém může zdravotně přispět. A to především v rámci léčby silného kašle.

Kašel, rýma a zahlenění jsou nemoci, které lidstvo sužují již od počátku. Proto naši předci vymýšleli různé přírodní léky, které by je těchto neduhů zbavili. A léta praxe a zkoušení různých metod nakonec přinesly recept na tento jedinečný sirup. Recept je vhodný pro děti i dospělé a jeho pravidelným užíváním mohou rovněž získat diabetici a osoby s vysokým krevním tlakem.

Oranžový zázrak

Čím je mrkev tak výjimečná. Podívejte se na její zdravotní přínosy:

  • Snižuje cholesterol
  • Podporuje imunitu
  • Detoxikuje organismus
  • Podporuje činnost metabolismu
  • Odhleňuje, usnadňuje vykašlávání a tlumí kašel

Léčivý sirup

Na přípravu tohoto sirupu si připravte:

  • 500 g mrkve (ideálně bio)
  • Vodu
  • 3-4 lžíce medu

Mrkev řádně opláchněte, oloupejte a nakrájejte na kostky. Do hrnce dejte vodu v takovém množství, aby mrkev byla ponořená. Vařte, dokud mrkev nezměkne. Vodu sceďte, ale nechte bokem odstát a vychladnout. Uvařenou mrkev rozmixujte na kaši. Do vychladlé vody si pak přimíchejte med a následně vmíchejte pyré. Vše řádně promíchejte a následně přeceďte a vzniklý sirup uchovejte v uzavíratelné nádobě v lednici.

A jak tento sirup správě užívat, aby vám skutečně pomohl? Ideálně si dopřejte 3 až 4 polévkové lžíce sirupu denně. Po několika dnech by měla přijít výrazná úleva. Budete-li směs užívat pravidelně, posílí se také vaše imunita a podpoří se váš metabolismus. Díky tomuto sirupu se velmi rychle dostanete zpět do formy a budete moci zimou projít bez vážných následků.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]