Většina Čechů dělá během přípravy kuřete tuto chybu. Má zásadní vliv na chuť i na vaše zdraví

Fotografie: Depositphotos

Kůži z kuřete byste neměli nikdy sundávat a vyhazovat. Poskytne vám mnoho užitečných živin a může mít dokonce příznivý efekt na lidské zdraví.

Většina lidí při konzumaci kuřete sundává kůži, protože jim nechutná, nebo si myslí, že je plná nezdravých tuků. Ve skutečnosti je však tato domněnka mylná a sami sebe ochuzují o velmi cenné živiny, které by mohly mít příznivý efekt na lidské zdraví. Například expertka z Amerického kulinářského institutu Amy Miller doporučuje kůži ponechat, jelikož zlepšuje chuť i strukturu masa. Vyhnete se tak zbytečnému použití dochucovadel. Jakmile ji budete mít příště na talíři, rozhodně si ji dejte taky.

Kůže z kuřete nabízí cenné živiny

Pokud máte rádi kuřecí maso, ale pokaždé z něj při přípravě sundáváte kůži, děláte velkou chybu. Tato část zvířete je totiž plná užitečných živin, jako jsou zdravé nenasycené mastné kyseliny, jak potvrzují i studie. Jedná se o blahodárné sloučeniny, které snižují hladinu cholesterolu v krvi, a jak uvádí server Healthline, tak i dokonce krevní tlak. Snížením rizika těchto faktorů se ochráníte před nebezpečnými nemocemi, jako je srdeční infarkt nebo mozková mrtvice.

To, že se tedy mnozí o kůži z kuřete domnívají, že je plná tuku, je sice pravda, ale zdravého tuku, který zdraví prospívá. Pokud si ji tedy jednou za čas dopřejete k obědu, nejen že si na pokrmu více pochutnáte, ale navíc vám poskytne skvělé zdravotní přínosy. Nejlépe přitom uděláte, když plátky upečete v troubě, aby byla hezky křupavá a vy si ji mohli plně vychutnat. Pozor si rozhodně dávejte při rozmrazování kuřecího masa, jak jsme na webu Zdravé Stravování již dříve uváděli.

Při ohřívání těchto potravin vám podle odborníků hrozí tragické následky. Tuto chybu dělá většina lidí

Nemá ani mnoho kalorií

Co se týče kalorií, ani v tomto případě kůže z kuřete nezklame. Jak uvádí lékařka Michelle Pugle, obsahuje pouze 45 kalorií, tudíž při konzumaci v rozumné míře v žádném případě neohrozí vaši postavu. To je dobrá zpráva zejména pro ty, kteří se chtějí zhubnout a snaží se maximálně vychutnat své již tak ochuzené pokrmy. Jakmile tedy budete příště mít chuť na masný pokrm a budete si ho chtít užít na maximum, vyplatí se sáhnout po této potravině a připravit si ji tradičním způsobem.

Fotografie: Depositphotos

Jak již bylo zmíněno, pokud je kuře připraveno s kůží, bude ve výsledku mnohem chutnější a koření, které použijete, bude mít mnohem výraznější chuť. Hodí se k němu například kurkuma, sůl, pepř, ale také rozmarýn, koriandr a kopr. Nejlepší však bude, když sami vyzkoušíte různé varianty a uvidíte, která vám nejvíce sedne.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]