Toxiny z těla lze odstranit, aniž byste museli opustit domov. Jednodušší už to nemůže být

Fotografie: Depositphotos

Hromadění toxinů v těle může mít závažné dopady na vaše zdraví. Zbavte se jich pomocí těchto osvědčených způsobů snadno a rychle.

V současné době je vzduch a prostředí okolo nás plné toxinů a chemických sloučenin, které se v něm hromadí vlivem nadměrné průmyslové výroby. Tyto nežádoucí látky však můžete najít také v mnoha potravinách nebo dokonce věcech, které denně používáte, jako jsou mobilní telefony a počítače. Není proto žádným tajemstvím, že jim dennodenně vystavujeme své tělo, což může mít závažné dopady na naše zdraví, říká lékařka Amy Richter.

Použijte aktivní uhlí

Aktivní uhlí je v podstatě spálené dřevo smíchané se skořápkami kokosových ořechů. Jde proto o skvělý prostředek, který neobsahuje žádný kyslík, což jej činí vysoce absorpčním – pomůže vám proto odstranit z těla veškeré toxiny, těžké kovy a jedy. Stačí si zakoupit vhodné tablety v lékárně nebo certifikovaném internetovém obchodě a užít jednu až dvě ráno nalačno.

Pijte hodně vody

Konzumace dostatečného množství vody je velmi účinný a zároveň přírodní způsob, jak odstranit ze svého těla špatné látky – čím více vody vypijete, tím rychleji toxiny projdou močovými cestami. Pokud chcete zesílit účinek této blahodárné tekutiny, přidejte do ní trochu jablečného octa, vše dobře promíchejte a poté roztok popíjejte během celého dne. Na druhý den se budete cítit mnohem lépe.

Fotografie: Freepik

Vyhněte se rafinovaným cukrům

Rafinované cukry a umělá sladidla mají velmi negativní dopady na lidské tělo – například blokují funkci přirozeného metabolismu, což vede k tomu, že se v důsledku hromadí v krvi příliš mnoho glukózy. To poté vytváří začarovaný kruh přibývání na váze a zvyšování rizika vzniku cukrovky a srdečních onemocnění.

Jezte biopotraviny

Bio zelenina, ovoce a maso neobsahují žádné toxiny, pesticidy ani antibiotika. Volba těchto potravin zlepší váš metabolismus a pomůže vašemu trávicímu systému účinněji odstraňovat z těla nežádoucí chemické látky. Kromě toho tyto potraviny poskytují mnohem více živin, než jejich komerční verze nebo zpracované náhražky.

Čištění vzduchu

Toxiny, které se nahromadily v ovzduší, mohou snadno pronikat do vašeho domova otevřenými okny. Proto je důležité, abyste nejlépe každý den čistili vzduch v prostředí, kde se přes den nejčastěji nacházíte. Můžete si například pořídit speciální čističku nebo zakoupit osvěžující spreje.

Fotografie: Pexels

Pravidelné cvičení

Pocení je nejpřirozenější způsob, jak očistit tělo od toxinů. Proto začněte více sportovat, saunovat se neboj se opalovat na sluníčku (samozřejmě nezapomínejte používat kvalitní opalovací krém). Pokud ovšem trpíte některými zdravotními problémy, raději se poraďte se svým praktickým lékařem, neboť ne pro každého je vhodné vystavovat se vysokým teplotám.

Místo ranní kávy pijte zelený čaj

Káva, zejména nefiltrovaná, obsahuje kafestol, diterpenoidní molekulu, která může zvyšovat hladinu cholesterolu v těle. Zaměňte proto tento oblíbený nápoj raději za zelené nebo bylinné čaje, které přirozeně očišťují organismus od nahromaděných toxinů.

Zdroj: Healthline