Místo čokolády raději sušené švestky. Pomohou s hubnutím a mají řadu zdravotních benefitů

Rádi mlsáte a už se to začíná podepisovat na vaší postavě? Pak je nejvyšší čas konečně si najít něco, jako jsou sušené švestky. Ty můžete s chutí mlsat bez výčitek. Jsou velmi chutné a sladké, takže vašemu mlsnému jazýčku zalahodí stejně jako kdejaká cukrovinka, a přitom mají tolik zdravotních benefitů!

Obsahují velké množství vlákniny a tím pročišťují náš trávicí systém a brání vstřebávání cholesterolu. Díky vysokému obsahu pektinů získáte rychleji pocit sytosti, a proto sušené švestky mohou nahradit i různé léčivé prostředky doporučované na hubnutí.

Zpomalují proces stárnutí

Za to, že naše pleť s postupem času stárne a ztrácí svou krásu a pružnost mohou volné radikály. Ty povolují struktury kožních buněk a ve výsledku se dostavují vrásky, povadlá pleť a pigmentové skvrny. Pravidelná konzumace sušených švestek tomu dokáže zabránit. Jsou totiž bohaté na vitamín K a beta-karoten a pomáhají udržet vaši pleť svěží a mladistvou.

Podporují hubnutí a chrání před cukrovkou

Umí zasytit výrazně lépe než čokoláda nebo jiná nezdravá cukrovinka. Pektiny v nich obsažené také zpomalují vstřebávání cukrů a díky tomu naše tělo spaluje mnohem více tuků. Určitě nikomu neuškodí, když si pár sušených švestek zařadíme do našeho jídelníčku.

Pomáhají předcházet rakovině

Tento velký strašák má proti sobě konečně pořádného soupeře. Sušené švestky obsahují látky, které chrání buňky před poškozením a zabraňují množení rakovinotvorných struktur. Prý stačí pouhých deset sušených švestek denně a vaše šance na rakovinu se výrazně zmenší.

Snižují hladinu cholesterolu

Švestky absorbují přebytečnou žluč v játrech a střevech, a poté ji odstraňují z našeho těla. Žluč se hromadí z cholesterolu v játrech a je nezbytné, aby se z našeho těla dostala pryč. Když tělo vylučuje žluč společně s vlákninou ze sušených švestek, musí játra použít více cholesterolu, aby došlo k účinnému vyloučení žluči. Tento proces snižuje hladinu cholesterolu v těle.Řekněte ostatním, co si myslíte