10 nejčastějších příznaků parazitů v těle a účinné způsoby, jak se jich přirozeně a bezpečně zbavit

Fotografie: Depositphotos

Pokud se do vašeho těla dostali parazité, mohou nepříjemně narušit zdraví vašeho organismu. Rozpoznejte je včas pomocí těchto příznaků.

Parazitární infekce postihují lidi mnohem častěji, než byste si mysleli. Podle statistik má dokonce každý třetí člověk ve svém trávicím systému parazity. Je proto důležité znát typické příznaky, kterými se vás tělo snaží varovat před jejich přítomností, abyste věděli, jak se proti nim bránit. Naštěstí existují účinné způsoby jejich přirozeného a bezpečného odstranění, říká lékařka Debra Rose Wilson.

10 typických příznaků parazitární infekce

Pokud se do vašeho organismu dostal parazit, pravděpodobně budete pociťovat některé z níže uvedených příznaků:

  • bolest svalů a kloubů
  • po jídle nemáte pocit sytosti
  • častý průjem
  • časté buzení během noci a špatné usínání
  • anémie, nedostatek železa
  • časté zažívací potíže
  • skřípání zubů během spánku
  • podráždění kůže, vyrážka, kopřivka, ekzém nebo růžovka, která se objevila z nevysvětlitelných důvodů
  • únava, deprese, ztráta energie a apatie
  • zácpa, plynatost a nadýmání

Jakmile pocítíte některé z těchto nepříjemných příznaků, neměli byste na nic čekat a raději je konzultovat se svým praktickým lékařem, jenž vám pomůže provést správnou diagnózu. Jestliže se ve vašem těle parazit nachází, níže jsme pro vás sepsali 5 účinných způsobů, jak se ho bezpečně a přirozeně zbavit.

Tymián

Tymián je bylinka stimulující brzlík, což je hlavní žláza imunitního systému, a přirozenou obranyschopnost organismu. Jeho konzumace proto může být velmi užitečným způsobem, jak eliminovat růst mnoha parazitů, nebo je dokonce přirozeně zabíjet. Můžete užívat buď tymiánový olej, či sušenou formu této rostliny, například jako koření do jídel a nápojů. Skvěle poslouží i v čerstvé podobě.

Fotografie: Pexels

Oregano

Oregano je další silná a velmi účinná bylinka, kterou lze použít pro léčbu mnoha problémů, a to včetně nepříjemné parazitární infekce. Obsahuje totiž dlouhou řadu antioxidantů a účinných sloučenin, díky nimž disponuje nejen antioxidačními, ale také antibakteriálními, antimykotickými, antiparazitními a antivirovými vlastnostmi. Užívat oregano můžete ve formě čaje nebo koření do pokrmů. Stejně jako tymián chutná lahodně a dodá vašim pokrmům aromatický nádech.

Česnek

Česnek patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva. Je užitečný v boji proti bakteriím, plísním, virům, parazitům, nebo dokonce rakovině. Pomůže vám odehnat i klíšťata, komáry a blechy. Pokud chcete využít jeho magické vlastnosti, jednoduše ho přidejte do svého jídelníčku, a to nejlépe každý den.

Hřebíček

Hřebíček je další užitečný prostředek, který disponuje antimikrobiálními, antivirovými, antibakteriálními a antimykotickými účinky. Jeho konzumace je navíc velmi účinná při parazitární infekci v těle – dokáže totiž snadno odstranit všechna vajíčka parazitů.

Pelyněk

Pelyněk je rostlina s malými žlutozelenými květy, jež jsou spolu s listy velmi účinné při odstraňování žaludečních potíží. Podle mnoha odborníků je velmi účinný při odstraňování střevních parazitů a disponuje skvělými antimikrobiálními účinky, které lze využít k léčbě jiných infekcí. Užívat pelyněk můžete zejména ve formě čaje. Stačí přidat 0,5 až 1 čajovou lžičku do sklenice horké vody.

Zdroj: Healthline