Rušil ji plicní ventilátor její sousedky v nemocnici. To, co provedla, ihned zalarmovalo doktory

Fotografie: Governo do Estado de São Paulo / Creative Commons / Attribution 2.0

Nad chováním německé pacientky zůstává rozum stát. Nedokázala usnout kvůli zapnutému plicnímu ventilátoru své sousedky. Problém se rozhodla vyřešit nepochopitelným krokem.

Ve světě se dějí jen těžko uvěřitelné věci, jež si kolikrát nelze představit ani v těch nejdivočejších snech. Někteří lidé jsou schopni skutečně čehokoli. Bezmyšlenkovité jednání, ať už úmyslné, či neúmyslné, má často nedozírné následky, které již není možné zvrátit. Jeden z takových činů se stal v německém Mannheimu na místní klinice.

Chtěla se v klidu vyspat

Pacientka, která sdílela společný prostor se ženou, jež byla převezena do nemocnice v život ohrožujícím stavu – dokonce musela být resuscitována – učinila nepochopitelný krok. Vzhledem k tomu, že žena nedokázala dýchat sama, byla napojen na plicní ventilátor. Ten zřejmě dělal příliš veliký hluk a pacientka hned vedle kvůli němu nedokázala spát.

Rozhodla se tedy svůj problém s usínáním vyřešit tak, že přístroj prostě vypnula, jak uvádí web Krone. Druhá žena se tak najednou ocitla bez přívodu kyslíku, což znamená, že byla na pokraji smrti. Naštěstí si komplikací rychle všiml zdravotnický personál, který okamžitě zasáhl. Chod ventilátoru obnovil a nedošlo k žádným fatálním následkům. Pacientce vedle na lůžku zdravotníci vysvětlili, jak přístroj funguje a k čemu je určen. Bez jeho pomoci by její spolubydlící na pokoji zemřela.

Tato doktorka si prošla 15minutovou klinickou smrtí. Její příběh se po internetu šíří jako lavina

Nenechala se odradit

Přestože byla 72letá pacientka poučena, neodradilo ji to od dalšího pokusu. Asi o hodinu později ventilátor opět vypnula. Touha po spánku pro ni byla zřejmě důležitější než život jiného člověka. U 79leté pacientky následně došlo k zástavě srdce, lékaři museli začít s resuscitací. Naštěstí i tentokrát se jim podařilo následky nepochopitelného chování její sousedky zvrátit a přivést ženu opět k životu, jak uvádí server DailyMail.

Seniorka skončila ve vazbě z důvodu podezření z pokusu o zabití. Není známo, zdali se obě ženy spolu znaly. Žena připojená na plicní ventilátor byla zachráněna před fatálními následky chování její spolubydlící, ale přesto zůstávala v kómatu. O lidech, kteří prožili tento těžký stav bezvědomí, a jejich prožitcích jsme již psali na ZdravémStravování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]