Lékařka poradila mojí mamince tyto snadné cviky, díky kterým se konečně zbavila bolestí zad

Fotografie: Depositphotos

Bolest zad je nepříjemný problém, který může negativně ovlivnit váš každodenní život. Odstranit vám ji pomohou tyto jednoduché cviky.   

Bolest zad je nepříjemný problém, který se může vážně podepsat na vašem každodenním životě a ztížit vám mnohé činnosti. Pokud se s ním tedy potýkáte i vy, rozhodně na nic nečekejte a pokuste se s ním něco udělat. Není však nutné kupovat si komerční produkty plné chemie či jiné výrobky a podstupovat drahé procedury. Skvěle vám dokáží dle lékaře Gregoryho Minnise pomoci tyto domácí cviky, které nic nestojí a nezaberou vám ani moc času.

Uvolnění v sedě a přední flexe

Abyste uvolnili svá záda, začněte tím, že v sedě se zkříženýma nohama začnete rozšiřovat svaly své páteře. Můžete vyzkoušet například mírné ohýbání trupu směrem nahoru po dobu několika minut, načež se přesuňte do přední flexe– tu provede tak, že zůstanete v sedě, narovnáte své nohy a poté se pokusíte dotýkat svých prstů. Při výdechu nezapomínejte prodloužit trup, protože právě v tuto chvíli jsou šlachy a svaly nohou nejvíce uvolněné.

S bolestí zad vám dokáže dle serveru Healthline skvěle pomoci i pozice dítěte. K té je zapotřebí si kleknout, poté si sednout na paty a spustit svůj trup co nejvíce dolů. V této poloze vydržte alespoň 3 minuty, přičemž se pokuste zhluboka a rovnoměrně dýchat. Jakmile budete hotovi, přesuňte se na záda, pokrčte kolena a spojte chodidla – jako byste chtěli udělat motýlka. Poté již stačí jemně roztahovat vnitřní stehenní svaly a nakonec si dejte pauzu.

Pokud se vám nedaří zhubnout břišní tuk, děláte jednu z těchto častých lidových chyb

cvičení u televize
Fotografie: Freepik

Často postačí i opírání nohou o zeď

Pokud chcete uvolnit svá záda, velmi dobře se také osvědčilo pouhé opírání nohou o zeď. To můžete provádět téměř kdekoli a kdykoli, přičemž jediné, co stačí udělat, je lehnout si na záda, co nejvíce je vyzdvihnout a poté chvíli v této poloze setrvat. Již po pár vteřinách si budete moci všimnout, že přichází patřičná úleva. Na Zdravém Stravování jsme také již dříve psali o dalších užitečných cvičeních, které se osvědčily zejména při hubnutí.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]