Jedlá soda je tím nejlepším pomocníkem pravých hospodyněk

Fotografie: Pixabay

Co je to jedlá soda? Jistě ji znáte. Na první pohled nenápadný prášek, který koupíte v každých potravinách za pár korun. Možná znáte pár jeho využití, které souvisí třeba s pečením, nebo pálením žáhy. To ale rozhodně není vše. Podívejte se s námi na vše, k čemu se dá použít.

Na omelety i palačinky

Chcete docílit toho, aby byla omeleta, nebo také palačinky dokonale nadýchaná a porézní? Tak do ní přidejte trochu jedlá sody. Jenom to s ní nepřehánějte, aby zároveň neovlivnila chuť.

Pohlcení pachů

Je jedno, kde vás trápí. Jedlá soda je dokáže velmi dobře pohltit. Může postačit posypat problémová místa a ta poté setřít hadříkem. Nebo je možné nasypat sodu na talířek a dát ji na noc do lednice. Bude po zápachu.

Pěstování rajčat

Jedlá soda je dobrým pomocníkem také pro zahrádkáře. Pokud pěstujete rajčata, rozhodně ji využijete. Čas od času jí posypte záhony. Zajistíte, že plody budou chutné a sladké.

Spáleniny od slunce

První opalování nedopadlo dle představ? Nezoufejte. Připravte si ledovou vodu, ve které rozmíchejte jedlou sodu. Do ní namočte kapesník a potírejte si spálené tělo.

Univerzální čistič

Je jedno, co potřebujete vyčistit. Kombinace vody a jedlé sody dokáže vytvořit zcela unikátní čisticí pastu, která se hodí na jakékoliv povrchy. Pastu naneste na houbičku a čistěte. Vaše domácnost bude dokonalá i bez chemie.

Odstraňovač plísní

Plíseň na zdi je nejenom nevzhledná, ale je také nebezpečná. Jak se jí zbavit jednoduše? Rozpusťte 5 lžic jedlé sody v 5 litrech vlažné vody. Nalijte do rozstřikovače a aplikujte na daný povrch.

Pomocník pro krásu

Pokud chcete prospět svým vlasům, inovujte svůj šampon. Při každém mytí do něho přidejte trochu jedlé sody a vlasy si umyjte klasicky, jak jste zvyklí.

Pomocník při pečení masa

Chcete, aby bylo po upečení dokonale křehké? Tak ho posypte jedlou sodou, dejte na hodinu do lednice, vyndejte, omyjte, osušte a až potom upečte. Budete překvapeni tím rozdílem.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]