Obyčejné mýdlo pomůže při bolesti nohou

Bolest nohou může mít celou řadu příčin. Pokud se objeví, sáhne většina z nás po prášku, která má dané bolení utlumit. Jako první pomoc je to určitě dobrá volba. Zapomínat však nesmíme také na to, že prioritou by mělo být řešení toho, proč vlastně nohy bolí. S tím nám klasické prášky nepomohou.

Důvodů může být celá řada

Bolest nohou se může objevit třeba po sportovní aktivitě, což je věc zcela běžná. Svaly byly namáhány, nyní jsou unaveny a tak regenerují. E však třeba říci, že někdy se bolesti objeví z jiných příčin, kterými mohou být různé nemoci, stáčí, nebo špatně fungující tělo. Co v takovém případě dělat? Pomoci může jednoduchý domácí lék.

Pomůže obyčejné mýdlo

Místo různých tlumicích léků, nebo drahých a ne vždy účinných mastí doporučujeme využít něco, co si vyrobíte doma. Základem bude 2,5 litru teplé vody, ve které rozpustíte jedno celé klasické domácí mýdlo. Aby se lépe rozpouštělo, tak ho doporučujeme nastrouhat. Dále přidejte ještě asi hrst jedlé sody a dále asi hrst soli. Potom vše promícháte a jste hotovi.

Následný postup už je jednoduchý. Do tohoto domácího léčivého roztoku postačí namočit své nohy asi po dobu 15 minut. Pokud je bolest výše, tak namočte ručník nebo kapesník a vytvořte si jednoduchý obklad daného postiženého místa. I tady je vhodné aplikovat po dobu čtvrt hodiny.

Používejte pravidelně

Tento roztok je vhodné používat pravidelně, nejlépe třikrát denně. Po použití je vhodné nohy důkladně otřít a namazat tělovým mlékem, nebo olejem. Po večerní aplikaci ještě natáhněte teplé ponožky, které vaše nohy zahřejí a tak budou pomáhat.

Pokud byste chtěli daný roztok i něčím inovovat, tak je to možné. Můžete do něho přidat ještě 10 kapek jódu, který taktéž přispěje k tomu, že bolest nohou bude minulostí. A to bez prášků, které jsou plné chemie. Stačí těchto pár jednoduchých a běžných věcí.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]