Obyčejná sklenice vody po ránu aktivujete metabolismus a pomůže s hubnutím

Fotografie: Freepik

Jistě už jste slyšeli, že byste měli vypít sklenici vody každé ráno hned po probuzení. Mnoho lidí to dělá a má to na jejich zdraví blahodárný účinek. Zjistěte, proč byste to ale ve skutečnosti měli dělat a co vám to přinese.

Vypít sklenici vody každé ráno má mnoho pozitivních vedlejších účinků. Pokud ji vypijete před jídlem, budete se totiž mnohem rychleji cítit plní a snáze zhubnete. Z tohoto a několika dalších důvodů byste měli začít svůj den se sklenicí čisté vody. Když se ráno probudíte, první věcí, kterou byste měli udělat, je vypít sklenici vody nalačno, a to z důležitého důvodu.

Podívejme se na největší přínosy, ze kterých můžete těžit každý den, když se po probuzení přemluvíme a vypijete jedinou sklenici vody. Pokud vám nechutná čistá voda, můžete přidat plátek citronu nebo okurky.

Fotografie: Freepik

Nejlepší začátek dne

Možná si říkáte, že se vám ihned po probuzení nechce pít takové množství čisté vody. Je to sice pochopitelné, ale měli byste si z tohoto jednoduchého kroku udělat ranní rutinu. Po nějaké době už vám to vůbec nepřijde podivné a budete pít sklenici vody naprosto automaticky. Přitom můžete hodně pomoci svému tělu, a to jen díky obyčejné vodě. Jak?

Když ráno vypijete sklenici vody, aktivujete metabolismus mnohem rychleji a předejdete tak obezitě. Stimuluje také lymfatický systém a pomáhá při trávení. Můžete tímto způsobem regulovat hladinu kortizolu a celkově posílit imunitní systém. Trpíte-li zácpou, jedná o skvělou možnost, jak se tohoto problému zbavit nebo ho alespoň zmírnit bez použití léků.

Fotografie: Freepik

Ovlivňuje to z velké části také mozek

Pokud se tělu nedostává dostatek tekutin během noci, snižuje se mentální kapacita mozku a ráno můžete pociťovat nedostatek koncentrace. Možná si nemyslíte, že jde o velký problém, ale za volantem to může být skutečně nebezpečné. Kdyby si každé ráno před opuštěním domu dal každý alespoň jednu sklenici vody, došlo by k méně autonehodám. I když se vám tato extrémně jednoduchá činnost může zdát hloupá, rozhodně to tak není, protože pomůže vašemu tělu správně fungovat po všech stránkách.

Zdroj: WebMD

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]