Objevte kouzlo domácích limonád!

Každý v létě řeší, jak se osvěží. Někdo skočí do bazénu, jiný na pivo, další zalezou do pokoje s klimatizací a nevylezou. My však víme, že v horkých letních dnech skvěle osvěží limonády, zvlášť pak ty, které jsou domácí.

Proč utrácet za restaurace, kde limonády nabízí zbytečně draho, když si vlastní můžete vyrobit doma? Jsou snadné, jejich příprava netrvá vůbec dlouho a vyjdou levně. Navíc lze všechny připravit podle vaší chuti, takže nikdy nic nepokazíte. My přinášíme tři recepty, které vás zaručené osvěží!

Okurková limonáda

Na okurkovou limonádu budete potřebovat jednu velkou okurku, limetku nebo citron, třtinový cukr. Vše, co je třeba udělat, je nastrouhat nebo rozmixovat okurku. K ní poté přidáme půl litr vody a necháme alespoň 15 minut odstát. Limonádu poté přeceďte. Výsledek dochuťte podle svých představ – citronem, limetkou, cukrem – je možné přidat také med či alkohol. Skvělý je také led, který přidá na svěžesti.

Melounové osvěžení

limonádaV létě je velkým hitem meloun. Možná však patříte k lidem, které nebaví jej vypeckovávat, krájet a vůbec kousat, přitom je samotný melou plný vody a sám o sobě osvěží! Pro ty z vás, kteří by jej raději měli jen v tekuté formě, máme skvělý recept na limču, bez které se vaše léto neobjede. Stačí do sklenice nakrájet meloun – naplníte-li jednu sklenici, výsledné limonády bude tak jedna sklenice. Kousky ovoce poté dejte do mixéru a mixujte. Limonáda může mít kousky jadérek, které jsou plné vápníku a tedy velmi zdravé. Pokud je však nemáte rádi, výslednou šťávu ještě sceďte. Teď už stačí jen pár kostek ledu a je to!

Mrkev také osvěží!

Z mrkve udělat limonádu? Ano, jde to! Tato je ze všech tří časově nejnáročnější, výsledek však stojí za to. Přichystejte si 450 g mrkve, 700 ml ananasového džusu, 190 ml citronové šťávy a led. Mrkev oškrábejte a v hrnci s půl litrem vody přiveďte k varu. Poté mrkev vařte po dobu 30 minut na mírném ohni. Mrkev následně sceďte a rozmixujte do hladka. Přilijte ananasový džus – jen zhruba 200 ml – a opět pomixujte. Teď už stačí pouze přilít zbytek džusu, nechat limču vychladit a můžete ji podávat.

Obrázky: tookapic a graywendya/ pixabay.com