Nový trend káva s máslem (BULLETPROOF) – neprůstřelná káva. Co vše dokáže?

Většinou si do kávy přidáváme mléko nebo smetanu, cukr a někteří se její chuť snaží ještě zpestřit skořicí či špetkou kakaa, a také jsem se už setkala s přidáváním kokosového oleje. S pojmem neprůstřelná káva (bulletproff coffee) jsem se však setkala prvně. Pustila jsem se tedy do pátrání, co to vůbec je.

Jedná se o kávu, která dokáže v krátkém čase dodat tělu spoustu energie. Pokud vám nakopnutí běžnou kávou už nestačí, zkuste do ní přidat ještě i lžičku másla. Spolehlivě nakopne a dokonce zasytí. Neprůstřelná káva je v podstatě překlad originálního názvu značky Bulletproof Coffee. Vy si ji můžete doma připravit z kávy, kterou běžně používáte. Máslo je vhodné do kávy zašlehat, aby se vytvořila pěna. Buď v mixéru nebo malým ručním šlehačem.

Jak neprůstřelná káva funguje?

Káva s máslem dodá tělu energii, zažene hlad a pomůže zahnat chuťové ataky. Díky tomu, že budete mít menší chuť mlsat pomáhá i při snaze zhubnout nějaké to kilo. Tím to však ještě nekončí. Mimo skvělé (máslové) chuti, energie, zasycení prospívá tato káva i mozku, zlepšuje paměť i koncentraci. Jestliže se tedy potřebujete soustředit dlouhou dobu na určitý úkol/práci, pak vám neprůstřelná káva pomůže vybičovat mozek na maximum.

Příprava kávy není složitá. V podstatě do svého oblíbeného nápoje přidáte jednu nebo dvě lžičky másla, čímž se káva zjemní a stáhne se její typická hořká chuť. Přestože je káva hodně vydatná a dokáže vás zasytit, neměla by nahrazovat hlavní jídlo, které tělu dodá potřebné živiny, vlákninu, kompletní sacharidy a kvalitní bílkoviny. Ovšem jako pomůcka proti mlsání a dodání energie funguje spolehlivě. Do kávy se přidává buď kokosový olej, máslo ghee nebo jiné nesolené máslo, které máte k dispozici. Kávu si můžete ještě i dochutit již zmiňovaným kakaem nebo skořicí. Skořice totiž mimo skvělé chuti snižuje glykemický index a pomáhá při hubnutí. Tento vysoce výkonný nápoj, který má obrovský vliv na vaši energii a kognitivní funkce, používají jak sportovci, zaměstnaní rodiče, tak výkonní ředitelé.

Obrázky: easyketolifestyle.com, dietdoctor.com