Nosit či nenosit podprsenku? Pozitivní přínosy, když přestanete nosit podprsenku

Dnes máme možnost vybírat z nepřeberného množství podprsenek. Push-up, krajkové, hladké, s kosticemi nebo bez kostic, s výztuží, jednobarevné, vícebarevné, sexy, romantické…

Přesto mnoho žen, jakmile má tu možnost odloží podprsenku a chodí bez ní. No najdou se takové, které v podprsence i spí a nosí jí téměř neustále. Podprsenky jsou však ve skutečnosti módní záležitost, dělají pěknější a naducanější dekolt, ale rozhodně díky nim prsa nebudou pevnější, větší nebo zdravější. Přinášíme vám dost pádné důvody k tomu, abyste i vy odložila podprsenku, co nejvíce to půjde. Chápeme, že ne vždy je to možné.

Větší prsa

Věřte nebo ne, chození bez podprsenky prospívá zdraví ňader a prsa se i zvětší. Je to proto, že prsa bez opory jsou nuceny zesílit přirozeným způsobem a posunout se výš. Samozřejmě ženy s hodně velkými prsy oporu potřebují, aby mohla pod ňadry dýchat pokožka a netvořily se ze spodní strany opary. Jestliže to není však váš případ, podprsenku odkládejte, jak jen to bude možné.

Pěknější tvar

Paradox je, že si podprsenkou ženy kompenzují pocit povislých prsou. S věkem se prsa samozřejmě prověsí, ale podprsenka k tomu naopak ještě přispívá. Prsa vypadají hezky v ní, ale díky ní také bohužel ochabují. Tady platí totéž, co u větších prsou. Bez podprsenky se prsa přirozeně posílí.

Komfort

Pořídit si podprsenku, která perfektně sedí je umění. Často z ní prsa vyčuhují, někde to tlačí, kouše, škrábe, píchá, stahuje. Když už sedí střih, nelíbí se nám barva nebo materiál. Podprsenka, která padne jako ulitá je svým způsobem výhra, ale i tak je většina žen ráda, když si ji sundá. Noste ji tedy do práce, ale doma co nejčastěji choďte bez ní.

Úspora peněz

Kvalitní a hezká podprsenka stojí nemalé peníze. Tím, že ji budete nosit jen v nejnutnějších případech ji budete šetřit a tudíž ušetříte i peníze. Vydrží vám mnohem déle a nebudete muset nakupovat tak často.

Krevní oběh

Podprsenka vyvíjí tlak na žíly a krevní cévy, a proto je přerušena normální dodávka kyslíku a dalších zdravých živin do buněk. Pokud vás nepřesvědčily první argumenty, myslete na své zdraví. Podprsenka vyvíjí tlak na malé lymfatické cévy v prsou i kolem nich, což může vést k hromadění toxických látek. Nezřídka se také v podpaží ženám tvoří bolestivé bulky. Podprsenka přispívá k tomuto zdravotnímu problému – tedy lépe řečeno podprsenka, která nemá správnou velikost a vyvíjí silný tlak na krevní cévy.

Nosit či nenosit podprsenku?

Pokud se dobře cítíte bez podprsenky, pak asi není co řešit. Jestliže se však bez ní necítíte dobře, pak ji noste pouze ven a doma si jí ihned sundejte. Určitě si ji nikdy nenechávejte na noc. Chodíte-li běhat nebo sportujete, pak investujte do topů a sportovních podprsenek. Klasická podprsenka není pro sport vhodná – nefixuje prsa jak má, omezuje krevní oběh, nesaje pot.

Obrázky: pixabay.com, resources.gotobeauty.com