Zadržování vody v těle představuje vážný zdravotní problém. Lze se mu ale vyhnout

Fotografie: Depositphotos

Povadlé tváře začnou trápit postupem času většinu lidí. Ačkoliv stáří nelze zastavit, existují jednoduché cviky, které vám tento problém pomohou vyřešit.

Zadržování tekutin v těle může vést k tvorbě otoků rukou, nohou a kotníků, což jsou nepříjemné problémy, které mohou nepěkně narušit váš každodenní život. Abyste se jim vyhnuli, měli byste zvážit svou životosprávu a zejména také upravit svůj jídelníček. Existují totiž potraviny, které vám mohou pomoci již během několika dní, a vy se s těmi nejlepšími z nich můžete seznámit níže. Jejich častější konzumace vám navíc pomůže zhubnou a cítit se lehčí, říká lékařka Katherine Marengo.

Pampeliška lékařská

Mnoho lidí trpí otoky v důsledku nedostatku draslíku. Pampeliška lékařská je skvělá bylina diuretickými vlastnostmi, která vám dodá dostatek tohoto důležitého prvku, čímž vám pomůže odbourat přebytečnou tekutinu z těla. Abyste z ní vytěžili maximum, měli byste ji konzumovat buď ve formě čaje nebo koncentrovaných doplňků stravy.

Petržel

Petržel je zdravá rostlina, která vám díky svým močopudným účinkům pomůže odbourat veškerou tekutinu z vašeho těla. Kromě toho také obsahuje řadu důležitých vitamínů, minerálů a antioxidantů, které kompletně podpoří vaše zdraví. Abyste získali ty nejlepší výsledky, stejně jako v případě pampelišky bude nejlepší, když si z ní připravíte čaj.

Fotografie: Pexels

Chřest

Chřest je jedním z nejoblíbenějších přírodních diuretik, které se v alternativní medicíně používá již řadu let. Své blahodárné vlastnosti přináší především díky asparaginu, který pomáhá bojovat proti zadržování tekutin při revmatismu a menstruačním cyklu. Kromě toho jde také o zeleninu s vysokým obsahem sirných sloučenin, které čistí tělo od toxinů.

Kmín

Kmín je skvělé koření, které nejen pomáhá odbourávat otoky z těla, ale také skvěle léčí zažívací potíže a pomáhá zvyšovat množství vylučované moči. Ideální množství, které byste měli konzumovat, však není prozatím známo, neboť neproběhl dostatek studií na lidech. Přesto jej však můžete začít více přidávat do různých jídel nebo si z něj uvařit čaj.

Černý a zelený čaj

Černý a zelený čaj mají vynikající močopudné účinky a nabízí široké množství antioxidantů, vitamínů a minerálů. Nejlépe uděláte, pokud tyto blahodárné nápoje budete kombinovat s každým dnem, což vám zajistí ty nejpříznivější účinky – v opačném případě si totiž na ně můžete vytvořit intoleranci, což vám s odbouráním přebytečné tekutiny v těle nijak nepomůže.

Fotografie: Pexels

Přeslička rolní

Přeslička polní je bylina se skvělými diuretickými vlastnostmi, kterou můžete zakoupit ve formě doplňku stravy nebo čaje. Její konzumace vám pomůže odbourat veškerou přebytečnou tekutinu z těla během několik dní, ovšem neměli byste to s ní přehánět. V opačném případě totiž může způsobovat určité nežádoucí účinky, zejména co se týče zdraví ledvin.

Okurka

Okurka je známá pro svůj vysoký obsah vody, tudíž její konzumace způsobuje častější nutkání močit. Kromě toho také obsahuje křemík a síru, což jsou minerály, které zlepšují funkci ledvin a odstraňují z nich přebytek kyseliny močové. V případě otoků je můžete navíc použít lokálně – jednoduše je nakrájejte na plátky, přiložte přímo na postižené místo a nechte působit alespoň 30 minut. Výsledky pocítíte již po prvním použití.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]