Nespavost lze zahnat česnekem. Jeden stroužek pod polštářem umí zázraky

Česnek všichni známe jako oblíbenou ingredienci při vaření. A věděli jste, že se hodí i na nespavost? Ale pěkně popořadě. Méně často jej ale lidé využívají i k léčbě nachlazení nebo jiných respiračních potíží a k posílení imunity. Ale věděli jste, že česnek vám může pomoci vyřešit i spánkové potíže? Stačí, když jej vložíte pod váš polštář!

Pomocník proti nemocem

Česnek je jednoduše velký léčivý pomocník. Jeho vysoký obsah allicinu mu dává silný a výrazný zápach, ale právě proto má protizánětlivé, antiseptické, antivirové a antibiotické účinky. Snižuje špatný cholesterol, stimuluje krevní oběh a snižuje riziko kardiovaskulárních chorob. Chrání před škodlivými volnými radikály, které způsobují předčasné stárnutí a rakovinu.

Česnek pod polštář

A právě pronikavá vůně česneku podle vědců prý dokáže pomoci proti nespavosti. Jak je to možné? Pokud si pod polštář vložíte stroužek česneku a nadechnete se, můžete se konečně zbavit problémů se spánkem. Má uklidňující a relaxační účinek, díky kterému je mnohem snazší usnout. Pronikavá vůně vám pomůže ulevit od bolestí hlavy a od ucpaného nosu. Jestliže chcete ještě více podpořit účinek česneku, dopřejte si ho před spaním třeba v podobě chutné pomazánky. Toto udělejte ale jen tehdy, pokud netrpíte po česneku nadýmáním a střevními potížemi. Někteří lidé jsou na česnek citlivější. Je to tedy na vás a vašich zkušenostech.

Česnek samozřejmě nezapomeňte hned ráno vyhodit a večer jej nahradit čerstvým stroužkem. Je jasné a musíte s tím počítat, že česnekovou vůní nasákne i vaše povlečení, které bude tedy třeba častěji měnit. A pokud spíte s partnerem či partnerkou, je samozřejmě vhodné požádat je o svolení. Ne pro každého může být tato terapie příjemná.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]