Nenáviděná celulitida zmizí do několika týdnů. Peeling za pár korun si připraví každá žena v kuchyni

celulitida zadek
Fotografie: Pexels

Celulitida na nohou je pohled, který nenávidí snad všechny ženy. Každá z nás by ráda účinně bojovala s nedokonalostmi, aby vždy vypadala skvěle.

Celulitida postihuje většinu žen, zejména po pubertě. Přestože patří k méně závažným zdravotním problémům, její výskyt může výrazně ovlivnit sebevědomí a pocit pohody. Naštěstí existují různé přírodní metody, které nestojí mnoho, ale mohou vám pomoci zbavit se celulitidy dříve, než se stane viditelnější. Pokud vás tento stav trápí již delší dobu, jistě jste si již uvědomili, že mnoho anticelulitidních přípravků , které se prodávají na trhu, obsahuje kofein jako jednu ze svých hlavních složek, ale víte proč? Více prozradila lékařka Debra Rose Wilson.

Proč přípravky proti celulitidě obsahují kofein?

Celulitida je estetický defekt, který nedává spát stále více ženám. Dobrou zprávou je, že ji můžeme odstranit nebo výrazně snížit v pohodlí našich domovů. Co můžete udělat, abyste se nadobro zbavili odolné pomerančové kůže na těle? Nejdůležitější při redukci celulitidy je pravidelnost. Nezapomínejte na zdravý životní styl, fyzickou aktivitu, zdravou stravu a hydrataci organismu. Účinky budou záviset na tom, s jakým odhodláním se do toho pustíte – ale redukce celulitidy bude rozhodně znatelná.

Kofein má při vnějším použití velmi příznivé účinky na pokožku. Mimo jiné reaktivuje krevní oběh, což pomáhá snižovat tvorbu tukových zásob. Pokud tedy hledáte co nejpřirozenější řešení celulitidy, káva se stane vaším velkým spojencem. Jak si připravit vlastní přípravek proti celulitidě na bázi kávy?

Vyrobte si vlastní peeling

V boji proti celulitidě skvěle poslouží kávový peeling. Kávová zrna jsou ideální pro exfoliaci odumřelé kůže, takže vaše pokožka bude hladší a pružnější. Kofein z kávy rozšiřuje cévy a zlepšuje krevní oběh i při vnější aplikaci na pokožku. Masáž, kterou při drhnutí provádíte, zlepšuje krevní oběh a tok lymfy. Provádějte peeling krouživými pohyby na částech těla postižených celulitidou a poté jej opláchněte studenou vodou – kryoterapie je také skvělá na celulitidu a redukuje tukové buňky!

Fotografie: Freepik

Postup přípravy a aplikace

Než začnete, měli byste mít na paměti, že toto ošetření je nejlepší aplikovat ve sprše, protože to pro vás bude mnohem pohodlnější a nebudete dělat nepořádek. Je také velmi důležité, abyste předtím nepoužívali žádný druh krému, protože ten snižuje účinek tohoto ošetření. Nejlépe je bezprostředně poté použít krémy proti celulitidě jako doplněk.

K výrobě peelingu potřebujete pouze mletou kávu a olivový olej. Smíchejte půl šálku mleté kávy se dvěma malými lžícemi olivového oleje a míchejte, dokud nevznikne pasta, kterou lze rozetřít. Kromě toho, že tento prostředek pomáhá redukovat celulitidu, také exfoliuje a hydratuje pokožku. Naneste ji na problematická místa (nohy, hýždě, břicho atd.) a krouživými pohyby masírujte, aby kofein pronikl do pokožky. Pokračujte přibližně 10 minut a střídejte pohyby rukou, přičemž používejte také klouby a lehce je stiskněte.

Po ukončení masáže zabalte oblast potravinovou fólií a nechte působit asi 20 minut. Po 20 minutách se vraťte do sprchy a opláchněte oblast vlažnou vodou. Po dokončení této procedury se doporučuje posílit její účinek krémem proti celulitidě. Díky tomu dosáhnete rychleji lepších výsledků a vaše pleť získá zpět svou původní pevnost.

Nezapomeňte, že pokud se chcete celulitidy nadobro zbavit, je nezbytná vyvážená strava a pohyb. Tento typ léčby je jen dalším doplňkem. A konečně, pití alespoň jednoho a půl litru vody denně je také nezbytné pro snížení zadržování tekutin, které je jednou z hlavních příčin celulitidy.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]