Zlaté mléko je přírodní lék se známým exotickým kořením

V současné době je velmi populární alternativní medicína, kam patří i zlaté mléko. Ta v boji s nejrůznějšími zdravotními obtížemi namísto léků využívá léčivých účinků přírody, především nejrůznějších rostlin. Jednou ze zázračných rostlin je v tomto ohledu kurkuma. Její konzumace se doporučuje převážně v podobě takzvaného zlatého mléka.

Kurkuma patří do stejné skupiny rostlin jako zázvor, jejím domovem je především jihozápadní Indie. Většina lidí zná kurkumu jako oranžovo-žluté koření, které je hlavní složkou kari a je typické především pro indickou kuchyni. Kromě kuchyně má ale kurkuma i další využití. Pro svou výraznou barvu se využívá k barvení látek, ale také v léčitelství. Obsahuje totiž velké množství minerálních látek a vitamínů, které mají blahodárný vliv na náš organismus a zdraví. Hlavní složkou kurkumy je látka, které vděčí za své jméno, kurkumin.

Detoxikace organismu i antibiotikum

Kurkumin velmi pozitivně působí na nejrůznější záněty, jako je artritida, enteritida či pankreatida. Blokuje totiž enzymy, které zánět v těle způsobují. Dále má kurkuma schopnost stimulovat vylučování žluči a dalších trávicích šťáv, čímž zlepšuje funkci žlučníku. Studie rovněž prokázaly, že kurkuma má silné antibiotické vlastnosti, které účinně bojují s bakteriemi, viry a plísněmi. Je tak vítaným pomocníkem například při bolestech v krku.

Ochrana před toxiny a podpora regenerace buněk

Vzhledem ke skutečnosti, že kurkumin je velmi silný antioxidant, předpokládá se také jeho pozitivní vliv jako prevence před vznikem nádorových onemocnění. Kurkuma může snížit oxidační stres, který v těle vytváří volné radikály.

Zdravé srdce i mozek

Pravidelná konzumace kurkumy pročišťuje cévy a celkově snižuje riziko kardiovaskulárních chorob a infarktu. U starších osob kurkuma posiluje paměť a může být určitou prevencí před vznikem Alzheimerovy i Parkinsonovy nemoci.

Jak vyrobit zlaté mléko?

Příprava tohoto nápoje je velmi jednoduchá, stačí rozpustit půl čajové lžičky kurkumy ve sklenice mléka. Stačí jeho pravidelné každodenní pití a vaše tělo bude zdravější a vy se budete cítit mnohem lépe. Kromě toho můžete kurkumu samozřejmě používat také při vaření jako koření či ji přidat do jogurtu, džusu i polévky. Pokud kurkumu smícháte s medem, získáte účinnou mast k léčbě nejrůznějších kožních problémů.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]